Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Pierwszy start w zawodach tym sezonie już za Kasią!

Główna treść

Pierwszy start w zawodach tym sezonie już za Kasią!

Trzecia edycja Pucharu Polski w ekstremalnej odmianie kolarstwa górskiego – downhillu odbyła się w Stroniu Śląskim w Kotlinie Kłodzkiej. Trasa na Czarnej Górze, urozmaicona wieloma kamieniami (małymi, dużymi, ogromnymi…), licznymi korzeniami, bandami oraz hopami jest od wielu lat uznawana za najtrudniejszą trasę downhillową w Polsce. Wolbromianka Kasia Górnicka, zdobyła tam wysokie 6 miejsce.

– W stosunku do ubiegłych edycji trasa uległa nieznacznej modernizacji, a trening na niej to czysta przyjemność dla zaawansowanych rajderów, ale także niemałe wyzwanie oraz sprawdzian umiejętności  – opisuje Kasia Górnicka. – Po sobotnim treningu byłam wyczerpana, ale zadowolona ze swojej jazdy, ponieważ na tej trasie czułam się pewna i silna. Bardzo wiele dał mi również nowy rower – Santa Cruz Nomad, lżejszy o 10 kg, „prowadził” się jak piórko i był „posłuszny” na każdym zakręcie. W niedzielę przed startami eliminacyjnymi czekała nas niezbyt miła pogodowa niespodzianka  – ulewna nawałnica, która znacznie utrudniła start. Efekt:  po przekroczeniu mety niestety spadłam na ostatnią pozycję. W przejeździe finałowym odrobiłam jednak straty, poprawiając się o 45 sekund! i zajęłam 6 pozycję. Ciężka, długa i bardzo wymagająca trasa daje mi dobre przygotowanie do następnych zawodów, mianowicie Mistrzostw Polski, które odbędą się już 19-20 lipca na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim  – podsumowuje swoje pierwsze tegoroczne konkursowe zmagania ambitna zawodniczka, która przy okazji serdecznie dziękuje za wsparcie i trzymanie za nią kciuków.

Życzymy Kasi Górnickiej powodzenia w dalszych startach, a także w nieustannym poszukiwaniu sponsorów, dzięki którym zawodniczka będzie mogła kontynuować swoją ekstremalną sportową karierę!


Ewa Barczyk