Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Piknik Rodzinny w Wierzchowisku

Główna treść

Piknik Rodzinny w Wierzchowisku

Po kilkuletniej przerwie w Wierzchowisku odbył się Piknik Rodzinny. Jest to zasługa przede wszystkim p. Joanny Błaut- energicznej przewodniczącej Rady Rodziców działającej przy Zespole Szkół w Wierzchowisku oraz przedstawicieli lokalnej społeczności: pana Jakuba Chojnackiego- sołtysa Wierzchowiska, pań z Koła Gospodyń Wiejskich i nauczycieli ZS w Wierzchowisku.

Sobota, na którą zaplanowana była impreza, powitała nas pięknym słońcem, choć prognozy nie były zbyt optymistyczne. Cieszymy się, że nawet natura doceniła pracę rodziców, uczniów, nauczycieli i mieszkańców okolicy, którzy w przygotowanie Pikniku włożyli wiele serca i pracy. Wspólna zabawa przebiegała we wspaniałej atmosferze, zwłaszcza że odwiedzili nas mili goście: pan Jan Łaksa – Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom, pan Waldemar Kolanko- sekretarz MiG Wolbrom,  pan Jakub Chojnacki – sołtys Wierzchowiska, pan Zdzisław Skoczyń- dyrektor MZGKiM, pan Kazimierz Grojec – naczelnik OSP w Sulisławicach, pan Marcin Maciora- radny Rady Miejskiej w Wolbromiu. Przybyli goście nie zapomnieli, że 1 czerwca przypada Dzień Dziecka i, ku uciesze dzieci, pojawili się ze słodkimi prezentami. Wielka paczka cukierków od pana burmistrza i kosz owoców od p. Skoczynia zniknęły w mgnieniu oka.

Bardzo miłym akcentem było przekazanie dyrektorowi szkoły listu posłanki na Sejm RP pani Lidii Gądek, która doceniła pracę wykonywaną w naszej szkole i pogratulowała dochowania najpiękniejszych wartości, których uosobieniem był wielki Polak Prymas Tysiąclecia – nasz Patron.

Na przybyłych czekały liczne atrakcje. Uczniowie szkoły przygotowali program artystyczny, na który składała się wiązanka wierszy, piosenek i tańców z okazji Dnia Mamy w wykonaniu najmłodszych oraz piosenki i scenki kabaretowe dla nieco starszych. Zwolennicy aktywnego wypoczynku wzięli udział w konkurencjach sportowych na boisku trawiastym, skakali w kuleczkowym basenie i dmuchanym zamku, a miłośnicy hippiki zażywali konnych przejażdżek. Na głodnych czekały lody, specjały z grilla serwowane przez rodziców i panie pracujące w szkole oraz słodkie ciasta przygotowane przez panie z KGW w Wierzchowisku.

Emocje towarzyszyły pokazowi sprawności wozu bojowego straży pożarnej, który poprowadził radny Marcin Maciora. Strażacy zadbali również o bezpieczeństwo i porządek w czasie imprezy.

Niewątpliwą atrakcją popołudnia był występ ZPiT „Wolbromiacy” obchodzącego w tym roku jubileusz 35-lecia istnienia. Cieszy nas fakt, że w zespole prezentowały się również nasze uczennice- trzy obecne i jedna absolwentka. Oryginalny program artystyczny, na który składały się tańce i przyśpiewki z Polski i innych regionów Europy rozgrzał publiczność, a piękne, wielobarwne stroje wzbudziły zachwyt zwłaszcza najmłodszych widzów.

Gdy nasi wspaniali konferansjerzy- Jagoda Brajlich i Grzegorz Haberka ogłosili zakończenie programu artystycznego, wszyscy byliśmy zaskoczeni, że jest już tak późno. Znów okazało sie, że w miłym towarzystwie i przy dobrej zabawie czas płynie o wiele szybciej, niż by się chciało. Ostania godzina zabawy upłynęła na energetycznych śpiewach, pląsach i tańcach i nikomu nie chciało się iść do domu.

Piknik był wspaniałą okazją do zintegrowania lokalnej społeczności oraz miłego i owocnego spędzenia wolnego czasu. Pokazaliśmy, że starsi i młodzież mogą się wspólnie bawić.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacyjnego sukcesu naszej imprezy: Radzie Rodziców i niezastąpionym, oddanych szkole rodzicom, panu sołtysowi, pracownikom Zespołu Szkół w Wierzchowisku, paniom z KGW w Wierzchowisku, strażakom, sponsorom i darczyńcom szkoły oraz zaangażowanym uczniom. Mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się ponownie.

Barbara Wolczyńska