Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Piknik rodzinny w ZS (Pod Lasem) na długo pozostanie w naszej pamięci – korespondencja

Główna treść

Piknik rodzinny w ZS (Pod Lasem) na długo pozostanie w naszej pamięci – korespondencja

Dzięki zgodzie Dyrekcji Zespołu Szkół nr 2 Pod Lasem w Wolbromiu, rodzice starszych przedszkolaków naszej szkoły, z grupy „Krasnale” zorganizowali na terenie szkoły Piknik Rodzinny, który uświetnił obchody Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Na uroczystość przybyły dzieci z rodzicami oraz rodzeństwem, Pan Dyrektor Waldemar Smoter wraz z małżonką, Pani Dyrektor Barbara Wróbel, wychowawczyni Pani Bożena Galicka wraz z małżonkiem, Pani Barbara Biernacka wraz z małżonkiem.   Po wygłoszeniu oficjalnego słowa powitalnego przedszkolaki wystąpiły w specjalnie przygotowanej części artystycznej, złożyły  mamom i tatom wzruszające życzenia oraz wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty. Ukłonom i brawom nie było końca. Nie jednemu z nas zakręciła się ze wzruszenia łza w oku… Prawdziwie letnia pogoda tego dnia pozwoliła na zorganizowanie poczęstunku w formie kiełbasek z grilla zaś  bufet w postaci „szwedzkiego stołu” oferował przeróżne smakołyki oraz ciepłe i zimne napoje. Aż wreszcie przyszedł czas na smerfną zabawę poprowadzoną przez Radę Rodziców grupy. Każdy klasowy Krasnoludek przemienił się z prawdziwego niebieskiego smerfa, wylosował dla siebie imię postaci z bajki, zbierał i zajadał smerfojagody, odpowiadał na pytania związane ze znajomości bohaterów bajki, karmił głodnego kota Klakiera, a także musiał wykazać się wszechstronną wiedzą oraz talentem poszukiwacza zaginionego skarbu. Szczególną atrakcją w trakcie zabawy był ogromny prezent wniesiony  na środek placu apelowego szkoły.  Po jego otwarciu oczom zgromadzonych ukazał się pięknie przystrojony apetyczny tort, na którym zostały zapalone sztuczne ognie. Dzieciom złożono życzenia z okazji Dnia Dziecka i odśpiewano tradycyjne „sto lat”, a zespół zapewniający oprawę muzyczną imprezy zaprosił wszystkich zgromadzonych do wspólnego tańca. Zabawa była wyśmienita, trwała kilka godzin i obfitowała w coraz nowe pomysły i zadania dla Małych Milusińskich. Kulminacją spotkania było odnalezienie przez dzieci skarbu w „Stumilowym Lesie” zgodnie ze wskazówkami  przygotowanej wcześniej mapy. Skarbem okazały się  być bilety do kina na smerfną bajkę, którą dzięki uprzejmości Domu Kultury w Wolbromiu, dzieci mogły obejrzeć w ramach zajęć szkolnych  w przeddzień obchodów Dnia Dziecka.
Wszystkim naszym Kochanym Mamusiom i Kochanym Tatusiomw Dniu Waszego Święta składamy serdeczne życzeniazdrowia, szczęścia, uśmiechu na co dzień, spełniania marzeń i wszelkiej pomyślności życządzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 w Wolbromiu, grupa  „Krasnale”

Jednocześnie składamy gorące podziękowania na ręce naszych Darczyńców – Ludzi Wielkiego Serca, którzy pomogli nam w organizacji pikniku rodzinnego.
Dziękujemy: – Właścicielom pobliskiej Masarni za wyborną kiełbaskę na grilla, – Właścicielom Piekarni „Na Rogu”  za pachnące domem pieczywo, – Właścicielom  Cukierni „Słodki Dom” za ogromy, wyśmienity tor, – Właścicielom  Ciastkarni „ Marshal” za przepyszne słodkie wypieki, – Państwu Ewelinie i Sławomirowi Marchajom za chłodzące napoje i słodkości, – Domu Kultury w Wolbromiu za zorganizowania specjalnie dla naszej grupy seansu filmowego oraz za poczęstunek w postaci popkornu i słodki upominek, – Panu Wiesławowi Biernackiemu za fotorelację i nagrania z obchodów Dnia Rodziny, które dla nas są bezcenną, sentymentalną pamiątką z lat dziecięcych,  –  Zespołowi Muzycznemu „DESTIN” za stworzenie atmosfery prawdziwej biesiady towarzyszącej naszemu piknikowi, – Wychowawczyni Pani Bożenie Galickiej oraz Pani Barbarze Biernackiej za wszelki trud włożony w przygotowanie dzieci do występu oraz za pomysłowość zrobionych upominków dla rodziców, –  Rodzicom zaangażowanym w przygotowania i wszystkie prace podczas pikniku, – Wszystkim przybyłym Szanownym Gościom za humor i  świetną zabawę. JESTEŚCIE WSPANIALI!Niechaj okazane dobro po stokroć do Was powraca!
Wdzięczni:
Rada Rodziców i Dzieci

GALERIA ZDJĘĆ: