Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Piknik w Zespole Szkół Pod Lasem

Główna treść

Piknik w Zespole Szkół Pod Lasem

25 września Zespół Szkół ul. Pod Lasem uroczyście powitał jesień, organizując piknik jesienny dla swoich uczniów, a także przedszkolaków, uczęszczających do Przedszkola Publicznego nr 2.

Piknik rozpoczął się już od samego rana, atrakcjami dla uczniów szkoły podstawowej. Uczniowie klas 1-3 mieli okazję poskakać na dmuchanym zamku, zjeżdżalni, przywitać się ze smokiem. Nie zabrakło także jesiennego aspektu. Były konkursy i zabawy związane z tematyką jesienną, w tym przygotowywanie czterech odsłon Pani Jesieni. Następnie z „dmuchańców” mogli skorzystać „zerówkowicze”- dzieci z grup „Smerfy”, „Gumisie” i „Krasnale”. Dla licznie przybyłych przedszkolaków i rodziców z Przedszkola Publicznego nr 2 grupa „Smerfy” z wychowawczynią panią D. Kamionką przygotowała przedstawienie pt. „Rzepka”. Przedszkolaki miały okazje przywitać się z Panią Jesienią, potańczyć i pooglądać sale swoich starszych kolegów. Nie zabrakło smakowitego poczęstunku. Rodzice również mieli swój wkład w piknik. Przygotowali bowiem razem z dziećmi prace plastyczne na tematy: „Jesienne pejzaże”, „Ziemniaki – cudaki”, „Jesienne kompozycje w koszu”. Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej przebrani za owoce częstowali małych gości jesiennymi darami.

Po pożegnaniu przedszkolaków w zabawach uczestniczyli uczniowie klas czwartej i piątej szkoły podstawowej. Oni również skorzystali z dmuchanych atrakcji, a także zabaw i quizów zorganizowanych przez nauczycieli.
Po południu zorganizowany został piknik dla uczniów kl. VI SP oraz gimnazjum. Tematem przewodnim była 50 rocznica powstania szkoły. Uczniowie w licznych zabawach i konkurencjach mogli wykazać się wiedzą na temat historii naszej placówki oraz szkolnych lat swoich rodziców i dziadków.

Powitanie jesieni okazało się bardzo miłym doświadczeniem, nie tylko dla dzieci, uczniów i nauczycieli, ale i dla rodziców przedszkolaków, mających okazje zobaczyć szkołę.

Dorota Kamionka
Kamila Trzaska
ZS Pod Lasem

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Przedszkolaki i Uczniowie Zespołu Szkół w Wolbromiu, ul. Pod Lasem 1 składają serdeczne podziękowania firmie SKOK – Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej „ Jaworzno” , oddział  w Wolbromiu, za udostępnienie konstrukcji dmuchanych oraz za ufundowanie upominków, które sprawiły dzieciom wiele radości i uatrakcyjniły szkolny piknik.

Podziękowanie składamy również pracownikom firmy SKOK „ Jaworzno”, którzy przez cały czas trwania zabawy czuwali nad bezpieczeństwem dzieci.