Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Piłkarskie zakończenie zimy 2014

Główna treść

Piłkarskie zakończenie zimy 2014

24 dziecięce drużyny z Górnego Śląska, Małopolski i Zagłębia Śląsko-Dąbrowskiego, wielkie emocje, wysoki poziom sportowy i trybuny pełne kibiców. Sezon zimowy zakończony!

W miniony weekend (22-23 marca 2014) dobiegł końca piłkarski sezon halowy. Przez dwa dni w Krzeszowicach ponad dwustu piłkarzy z kilku regionów Polski rozgrywali swoje piłkarskie spotkania.  Miasteczko to gościło  młodych futbolistów z Będzina, Chrzanowa, Dąbrowy Górniczej, Katowic, Krakowa, Nowego Sącza, Rabki, Radzionkowa, Rudy Śląskiej, Skawiny i oczywiście Wolbromia.

Następcy Roberta Lewandowskiego i Jakuba Błaszczykowskiego uraczyli kibiców wspaniałym widowiskiem i dostarczyli nam niezapomnianych wrażeń. Z przyjemnością oglądało się dziewczynki i chłopców, którzy z pasją i wielkim zaangażowaniem grali w swoją ukochaną piłkę nożną. Wspaniałe jest także to, że dorośli pozwolili się zabrać w podróż do tego dziecięcego świata, poprzez gorący doping i wsparcie dla swoich pociech. To właśnie dzięki temu futbolowe igrzyska najmłodszych były jeszcze bardziej fascynujące. Tym bardziej cieszymy się z uczestnictwa w tym piłkarskim święcie adeptów AP Przebój Wolbrom.

Turniej od początku był bardzo zacięty. Nasza drużyna trafiła do bardzo mocnej grupy z drużynami – Borek Kraków, Szkółka Piłkarska UKS UL 40 Kraków, AP Rabka. W pierwszym spotkaniu AP Przebój zmierzył się z późniejszym finalistą Szkółką Piłkarską UKS UL 40 Kraków. Po wyrównanym pojedynku straciliśmy bramkę w ostatnich minutach meczu przegrywając spotkanie 0-1. Nasi mali wychowankowie nie zrażeni wynikiem przystąpili do kolejnego spotkania z Borkiem Kraków. W emocjonującym meczu, dzięki strzelonej bramce Kuby Chrząszcza objęliśmy prowadzenie. Kolejne sytuacje do podwyższenia wyniku mieli Igor Tarnówka i ponownie Kuba Chrząszcz. Niestety w ostatniej minucie Borek doprowadził do wyrównania, a następnie prawie równo z ostatnim gwizdkiem sędziego strzelił zwycięską bramkę. Kibice oglądający spotkanie nagrodzili schodzących zawodników wielkimi brawami za pasjonujące spotkanie. Zwycięstwo w tym spotkaniu zapewniłoby nam udział w półfinale.. .
W kolejnym spotkaniu zanotowaliśmy bezbramkowy remis z drużyną AP Rabka oraz zwycięstwo 3 do 0 z AP Mam Talent Krzeszowice – bramki zdobyli: Piotrek Kurach 2 oraz Igor Tarnówka. Ostatecznie w turnieju zajęliśmy 5/6 lokatę z AP Rabka.

Na koniec podsumowanie zmagań zawodników w pierwszym sobotnim turnieju żaków (rocznik 2005/2006), w którym uczestniczyła nasza drużyna:  wygrał zespół Krakus Nowa Huta – warto dodać, że w rzutach karnych. Druga uplasowała się Szkółka Piłkarska UKS UL 40, a trzecie miejsce zajął Borek Kraków.
Czekamy z niecierpliwością na kolejne zmagania naszych adeptów!

Mona Fahgan