Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Piłkarze z Jedynki najlepsi w powiecie!

Główna treść

Piłkarze z Jedynki najlepsi w powiecie!

Wygrana w zawodach powiatowych w mini piłce nożnej chłopców klas IV, które odbyły się 10 czerwca w Bukownie to niewątpliwy sukces drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1. Nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce po zwycięskich meczach, w których pokonaliśmy szkołę z Bukowna 3:1 i szkołę z Olkusza 2:1. Tym samym uzyskaliśmy awans na zawody rejonowe.

To będzie dla nas kolejny szczebel sportowej rywalizacji. Do udziału w zawodach powiatowych drużyna z SP1 zakwalifikowała się po zwycięstwie w zawodach miejsko–gminnych, w których wzięło udział 9 szkół z gminy Wolbrom.

Drużyna z naszej szkoły w etapie powiatowym zagrała na wysokim poziomie, mimo bardzo wysokiej temperatury w tym dniu. Na uwagę zasługuje fakt, że jako jedyni , w drużynie mamy dziewczynę. Jej umiejętności piłkarskie są na bardzo wysokim poziomie. Zawodniczka strzela gole nie gorzej niż chłopcy. Mamy nadzieję, że na zawodach rejonowych naszej drużynie uda się uzyskać miejsce na podium, gdyż ducha walki nam nie brakuje. Nasza drużyna zagrała w nowych strojach ,które zostały ufundowane  przez firmę Pana Marka Domagały.

Bramki dla naszej drużyny strzelili: Maciej Gajowiec 2, Maciej Ziajka 1, Kacper Duch 2. W składzie zwycięskiej drużyny SP nr 1 w Wolbromiu zagrali: Wiktor Cebulski, Ewa Pijaj, Maciej Gajowiec,  Maciej Ziajka,  Jacek Kopeć,  Jakub Jarzmik,  Igor Kołodziej i  Kacper Duch.

Opiekun drużyny : Tomasz Wójcicki