Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Pobiegnie (także przez Wolbrom) po pomoc dla Ani

Główna treść

Pobiegnie (także przez Wolbrom) po pomoc dla Ani

Nowotarżanin Sebastian Bibro włączył się w akcję charytatywną na rzecz pomocy chorej na nowotwór Ani Garcarz z Waksmunda. Zamierza w ciągu niespełna dwóch tygodni przebiec trasę o długości 643 km Zakopanego do Gdańska. Planowana trasa biegu wiedzie przez Zakopane, Myślenice, Kraków, Wolbrom, Szczekociny, Koniecpol, Piotrków Trybunalski, Łódź, Zgierz, Ozorków, Łęczyca, Krośniewice, Kowal, Włocławek, Kowalewo Pomorskie, Grudziądz, Nowe, Gniew, Tczew, Pruszcz Gdański, Gdańsk.

Przez Wolbrom Sebastian pobiegnie trzeciego dnia wyprawy, 29 czerwca, na etapie Kraków-Wola Libertowska.

– Planujemy tę inicjatywę w terminie od 27 czerwca do 10 lipca. Bieg odbywałby się etapami po 50 km dziennie – tłumaczy Sebastian.  – Zawsze lubiłem biegać. To moja druga pasja po piłce. Jestem długodystansowcem i moim marzeniem od kilku lat jest przebiegnąć z Zakopanego do Gdańska. Chciałbym sprawdzić na co stać mój organizm, a przy okazji włączyć się pomoc malutkiej Ani, której historia mnie poruszyła – przyznaje 24 letni nowotarżanin, który w swoim pomyślę wzorował się na Kanadyjczyku Terrym Foxie, Australijczyku Cliffie Youngu oraz Francuzie Didier Wolszyn.

Wszyscy, którzy chcieliby pomóc w kosztownym leczeniu dziewczynki mogą to zrobić przez wpłaty na konto Fundacji im. Adama Worwy, Al. 1000-lecia 44 / 34-400 Nowy Targ / KRS 0000345171 / Konto: 77 1240 5136 1111 0010 2991 8721 z dopiskiem „Bieg dla Ani Gorcarz”.
Serdecznie zachęcamy!