Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Podczas jubileuszu 60 lecie KGW w Strzegowej, Burmistrz Wolbromia uhonorował medalem Ministra Andrzeja Adamczyka

Główna treść

Podczas jubileuszu 60 lecie KGW w Strzegowej, Burmistrz Wolbromia uhonorował medalem Ministra Andrzeja Adamczyka

Przed 60 laty w Strzegowej założone zostało Koło Gospodyń Wiejskich. Obchody jubileuszu odbyły się dniu 16 czerwca. Poprzedziła je msza święta odprawiona w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego przez proboszcza parafii ks. Jacka Kawalę. Główna uroczystość jubileuszowa była szczególnie doniosła. Jej wyjątkowym gościem był Ministrer Infrastruktury Andrzej Adamczyk, którego Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik uhonorował medalem – „ZA UDZIAŁ W ROZWOJU MIASTA I GMINY WOLBROM” za aktywną działalność na rzecz rozwoju Miasta i Gminy Wolbrom oraz wsparcie w obszarze inwestycji i gospodarki. Podczas uroczystości odbywającej się w sali miejscowej remizy OSP, na ręce przewodniczącej KGW Alfredy Pieklak, minister Asdamczyk wręczył gospodyniom tablo z najlepszymi życzeniami i gratulacjami oraz doniczkowy kwiat. Przekazał również serdeczności oraz upominki od Łukasza Smółki Wicemarszałka Województwa Małopolskiego. 
Zwracając się do wszystkich zebranych, minister wyraził zadowolenie z obecności w Strzegowej, miejscowości, przez którą dotąd jedynie przejeżdżał. – Bardzo mi miło, że jestem w takm ładnym otoczeniu. Widać że Strzegowa, jak i cała Gmina Wolbrom, to ludzie ciężkiej pracy, to ludzie odpowiedzialni, to ludzie, którzy dbają o swoje obejścia. Bo to, co widać na zewnątrz, to świadczy  o poświęceniu dla siebie i swojej najbliższej rodziny, ale także otoczeniu tych Małych Ojczyzn, małych miejscowości, czego przykładem jest choćby tutejsza remiza. Naprawdę w wielu remizach byłem, ale ta należy do jednych z piękniejszych – mówił Andrzej Adamczyk

– Ten czas poświęcony KGW odbywa się kosztem rodziny, kosztem najbliższych, kosztem własnych przyjemności. Jedynie człowiek, który sam ma jakąś pasję będzie w stanie zrozumieć to Wasze zaangażowanie i poświęcenie i oddanie dla idei i dla sprawy-  docenił pracę pań z KGW burmistrz Adam Zielnik, po czym na ręce przewodniczącej wręczył pamiątkowe tablo z życzeniami i gratulacjami dołączając okazały bukiet kwiatów. 
– Drodzy Państwo Pan minister był uprzejmy wspomnieć w samych superlatywach o Strzegowej, o jej mieszkańcach, o naszej Gminie, o nas samych. Drodzy Państwo, chcę abyście wiedzieli, że ten rozwój Miasta i Gminy Wolbrom i wiele, wiele fajnych rzeczy jakie udało nam się przez ostatnie lata zrealizować, nie byłoby możliwe bez osobistego zaaangażowania, udziału i pomocy Pana Ministra – przybliżał burmistrz. – Pan Minister nigdy nie odmówił nam pomocy. Wprost przciwnie, sam często występuje z inicjatywą, sam potrafi podpowiedzieć i zainteresować nas, że można pozyskać jakieś środki, głównie strukturalne. To właśnie w głównej mierze drogi, które widzimy są coraz lepsze, to tzw. „adamczykówki”, które robimy masowo, to „powodziówki” itd. Nie byłoby to możliwe bez pomocy Pana Ministra i z tego miejsca pragnę serdecznie podziękować – kierował swe słowa do ministra burmistrz Adam Zielnik.
– Panie Ministrze, za tę pomoc, za wszystkie mionone lata zaangażowania, poświęcenia i pomoc dla nas, postanowiłem nadać Panu medal „ZA UDZIAŁ W ROZWOJU MIASTA I GMINY WOLBROM” – oznajmił burmistrz Wolbromia.
Wręczenie medalu burmistrz poprzedził odczytaniem Aktu jego nadania, a zebrana publiczność nagrodziła ten moment oklaskami na stojąco. 
– Jestem bardzo, ale to bardzo zaskoczony. Zaskoczony oracją Pana Burmistrza i zaskoczony tym szczególnym wyróżnieniem. Nie ma chyba w szczególności wyróżnienia dla polityka, jak swoista pamiątka w postaci konkretnej decyzji, pamiątka, której darczyńcą jest Samorząd, w tym przypadku  Samorząd Miasta i Gminy Wolbrom i w tym przypadku Pana Burmistrza. Ja nie zasłużyłem na to wyróżnienie, bo wszystko, to co robię, robię w zespole ludzi – mówił zaskoczony minister rządów Beaty Szydło a obecnie Mateusza Morawieckiego.

Mówca przypomniał, że w poniedziałek w Urzędzie Wojewódzkim odbędzie się przekazanie dofinansowania w wysokości 2 miliony 600 tys. złotych na modernizację ul. Fabrycznej i Sportowej w Wolbromiu. Minister przypomniał też o dobrej współpracy z Panem Piotrem Gamratem oraz dużym zainteresowaniu wolbromską gminą ze strony Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Ponadto, minister wyraził nadzieję na dalszą owocną współpracę, zdradzając nieco dalsze plany dotyczące przedsięwzięć utworzenia w Wolbromiu specjalnej strefy podobnej do tej w Sławkowie. 

W dalszej części uroczystości z gratulacjami i najlepszymi życzeniami do przewodniczącej KGW podążyli m.in.: Członek Zarządu Powiatowu Olkuskiego Piotr Gamrot, Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Olkuszu Ewa Danioł, Przewodniczący Rady Miejskiej Wolbromia Bartłomiej Żurek, Radny Rady Miejskiej ze Strzegowej Marcin Grzanka, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dłużcu Krzysztof Szczepankiewicz i Kierównik Placówki Terenowej KRUS w Wolbromiu Michał Mrówka
Dalszą część świątecznego dnia umiliły występy uczniów Szkoły Podstawowej w Dłużcu pod kierunkiem Urszuli Latacz i pań z KGW Strzegowa. Był okolicznościowy tort oraz sowity poczęstunek. Dla przybyłych gości wyłożona została Księga Pamiątkowa. 

Niedzielna uroczystość jubileuszu realizowana była przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego pod patronatem Łukasza Smółki Wicemarszałka Województwa Małopolskiego. 

GALERIA ZDJĘĆ
FILM