Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Podsumowanie projektu – „Jeżdżę z głową”

Główna treść

Podsumowanie projektu – „Jeżdżę z głową”

Podczas ferii zimowych uczniowie Szkoły Podstawowej w Łobzowie uczyli się jeździć na nartach w ramach projektu „Jeżdżę z Głową”. Projekt współfinansowany został ze środków Województwa Małopolskiego oraz Gminy Wolbrom.

W czwartkowe przedpołudnie tj. 22.02.2018 r. na smoleńskim stoku „smoleń-ski” odbyły się zawody w slalomie narciarskim o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom. Konkurs był uwieńczeniem kursu nauki jazdy zorganizowanym dla uczniów. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach; „początkujący” i „zaawansowani”. W kategorii „zaawansowani” puchary zdobyli: I miejsce – Monika Kocjan z kl. VII, II miejsce – Miłosz Trólka z klasy V, III miejsce – Sebastian Bieda z klasy VII. W kategorii „początkujący” puchary zdobyli: I miejsce – Aleksandra Juszczak, II miejsce – Zofia Kozieł, III miejsce – Eryk Kaliciak. Zwycięzcom puchary i dyplomy wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom – Adam Zielnik, który był fundatorem nagród. Ponadto nagrodę w postaci dodatkowej nauki jazdy wraz z instruktorem ufundował również właściciel stoku – Michał Siedlarski. Nagrodę tę otrzymała uczennica Anna Kalwa z kl. V.

Po części oficjalnej w doskonałych nastrojach – mimo mrozu i wiatru uczestnicy projektu mogli posilić się kiełbaskami z ogniska.