Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Podziękowania dla Wolbromia za pomoc udzieloną Szpitalowi Uniwersyteckiemu w Krakowie

Główna treść

Podziękowania dla Wolbromia za pomoc udzieloną Szpitalowi Uniwersyteckiemu w Krakowie

„W imieniu całej społeczności Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie pragnę wyrazić głęboką wdzięczność za bezinteresowną pomoc, jaką zechcieliście nam Państwo okazać w trudnym dla nas wszystkich okresie pandemii COVID-19. Dziękuję za wielkie serce, empatię i hojność” – takie oto słowa podziękowania wystosował Marcin Jędrychowski Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie w piśmie nadesłanym do Urzędu Miasta i Gminy w Wolbromiu.

To jakże miłe podziękowanie jest następstwem pomocy, jaką z inicjatywy Burmistrza Wolbromia Adama Zielnika i wsparciu Rady Miejskiej, Gmina Wolbrom udzieliła tej znamienitej placówce zdrowia.

Przypomnijmy. Z początkiem kwietnia z inicjatywy Burmistrza Wolbromia, został zakupiony dla Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie respirator, oraz ekstraktor do wykonywania testów na koronawirusa.

Dlaczego akurat ten szpital? Po pierwsze stanowi on główny bastion medyczny walki z epidemią w Województwie Małopolskim (oczywiście przy całym szacunku dla wszystkich pomiotów zaangażowanych w walkę z epidemią) i jeżeli kogoś z nas dopadnie nieszczęście w postaci COVIDu o ciężkim przebiegu będzie najpewniej hospitalizowany właśnie w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Po drugie, to ten właśnie szpital jako pierwszy odpowiedział na naszą propozycję współpracy i wykazał się wyjątkowym profesjonalizmem w tym zakresie – wyjaśnił burmistrz Adam Zielnik.

Drugi w kolejności, który odpowiedział na propozycję burmistrza Wolbromia był Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II. Podczas kwietniowej sesji Rady Miejskiej, radni jednomyślnie poparli wniosek burmistrza udzielając temu szpitalowi pomoc rzeczową w postaci zakupu wyposażenia takiego jak: mikroskop, szafa mroźnicza, szafa chłodnicza, wirówka, pomocnych między innymi w testowaniu próbek koronawirusa. Wsparcie ze strony Gminy Wolbrom otrzymały ponadto szpitale w Miechowie oraz Olkuszu, a także wolbromskie Centrum Medyczne WOL-MED.
Na pomoc ze strony burmistrza mógł liczyć także każdy mieszkaniec miasta i gminy, do którego trafiły darmowe maseczki ochronne.