Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Podziękowania za pomoc po wielkim pożarze Nowej Białej

Główna treść

Podziękowania za pomoc po wielkim pożarze Nowej Białej

Zapewne wielu mieszkańców pamięta tragedię, jaka wydarzyła się we wsi Nowa Biała w gm. Nowy Targ. Podczas wielkiego pożaru 19 czerwca 2021 r. ogień zniszczył lub częściowo uszkodził 25 domów, z czego do całkowitej rozbiórki zakwalifikowano 13 budynków mieszkalnych. Spaleniu w całości uległo także blisko 50 drewnianych zabudowań gospodarczych. W kulminacyjnym momencie na miejscu akcji brało udział 111 zastępów, 459 strażaków w tym siły i środki PSP i OSP. W wyniku pożaru obrażeń doznało 8 mieszkańców oraz 1 strażak z OSP. Na miejscu akcji pomoc została udzielona w sumie 17 osobom, z czego 9 osób zostało przetransportowanych do szpitali w Nowym Targu i Zakopanem. Był to największy pożar jaki wybuch w ostatnich latach w Małopolsce.

Pożar, który dotknął wieś i jej mieszkańców to tragedia, obok której nie można było przejść obojętnie. Stąd też na wniosek Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika, Rada Miejska w Wolbromiu uchwałą z dn. 29 czerwca 2021 r. wyraziła zgodę i postanowiła udzielić Gminie Nowy Targ pomocy finansowej w formie dotacji celowej w wysokości 20 tys. złotych z przeznaczeniem na modernizację gminnego wodociągu w Nowej Białej.

Za udzielone wsparcie, na ręce Burmistrza Adama Zielnika wpłynęło pismo z dn. 15.12.2021r. z podziękowaniami i najlepszymi życzeniami świątecznymi od Wójta Gminy Nowy Targ Jana Smarducha.

„Szanowny Panie Burmistrzu,

W imieniu swoim oraz osób poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej w dn. 19.06.2021 r. pragnę przekazać serdeczne podziękowania za okazane wsparcie., bezinteresowną pomoc, ofiarność i hojność. Jesteśmy wdzięczni za otwarte serce i życzliwość, którą Nas Państwo obdarzyli. Ponadto z okazji zbliżających się świat, chciałbym życzyć Państwu wiary, optymizmu i wytchnienia. Niech Wigilia i Święta Bożego Narodzenia upłyną w atmosferze rodzinnej, przepełnionej radością i spokojem. Marzenia niech zmienią się w rzeczywistość, a sukcesy przerosną oczekiwania”.

Z wyrazami wdzięczności i życzliwości Wójt Gminy Nowy Targ, Jan Smarduch

fot. portal Podhale24