Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Pokoloruj im świat!

Główna treść

Pokoloruj im świat!

Każdego roku w październiku Fundacja Rosa Vita organizuje zbiórkę dla dzieci przebywających w szpitalach. Pobyt w szpitalu to zawsze trauma dla dorosłego, a cóż dopiero dla małego dziecka. Strach, cierpienie,obcy ludzie wokół, a i mama nie zawsze może być z dzieckiem… Leczenie to nie tylko leki, zabiegi, czy rehabilitacja. Leczenie to uśmiech, chęć wyzdrowienia. Drobnym gestem wielu ludzi można zdziałać WIELKI UŚMIECH- WIELKĄ RZECZ

W siedzibie Fundacji – budynek po byłym internacie przy ul. Skalskiej 18 przez najbliższe dwa tygodnie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17 przyjmowane będą bloki, kredki, pisaki, zeszyty, bajki, kolorowanki, gry, zabawki…, które trafią do chorych maluchów.

– Wszystko zamienimy na uśmiechy dzieci w szpitalach dużych i małych – zachęca Katarzyna Gardeła. – Wielu z nas ma smutne wspomnienia własne lub swojego dziecka związane z pobytem w szpitalu, a przez udział w naszej akcji możemy sprawić, aby u następnych małych pacjentów wspomnienia z leczenia były okraszone uśmiechem. Rozdając wasze dary często słyszymy, jak dzieci biegną do mamy, pielęgniarki, lekarza: „Mamo, plose pani – ktoś mnie lubi, ktoś o mnie pomyślał, cy dziś jest Mikołaj…?!”  –  opowiada założycielka Fundacji Rosa Vita, dodając – Ten uśmiech i to radosne zdziwienie jest warte waszego złotego serca!