Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: #PomagamUkrainie – poradnik dla osób goszczących uchodźców

Główna treść

#PomagamUkrainie – poradnik dla osób goszczących uchodźców

#PomagamUkrainie – poradnik dla osób goszczących uchodźców z Ukrainy. PomagamUkrainie.gov.pl umożliwi koordynację pomocy humanitarnej. To narzędzie dla osób potrzebujących pomocy oraz organizacji i osób zainteresowanych jej udzieleniem. Wsparcie przekazywane będzie z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych i innych instytucji państwa, a także ze środków samorządowych, społecznych i prywatnych.

W miarę pogłębiania się kryzysu uchodźczego miliony mężczyzn, kobiet i dzieci stoją w obliczu niepewnej przyszłości. Co możesz z tym zrobić? Nie zawsze możemy przyjąć każdą ofertę pomocy, ale zwykle możemy zaproponować inną organizację lub grupę, z którą możesz się skontaktować. I zawsze jesteśmy wdzięczni za miłe słowa i wsparcie. Jeśli masz jakieś pytania, po prostu skontaktuj się z nami, a jeśli zdecydowałeś się przyjąć uchodźców pod swój dach, powitaj ich w swojej społeczności. Przeczytaj przewodnik, jak sprawić, by nowi przybysze czuli się mile widziani i bezpieczni.

Fundacja HumanDoc przygotowała poradnik dla osób chcących przyjąć do siebie uchodźców z Ukrainy.

Koordynacja pomocy humanitarnej

Pomoc humanitarną koordynuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów wraz z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Rządową Agencją Rezerw Strategicznych oraz właściwymi wojewodami.  

PomagamUkrainie.gov.pl – tu znajdziesz pomoc lub jej udzielisz.

Źródło:
Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu