Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Pomóż pokolorować ich świat!

Główna treść

Pomóż pokolorować ich świat!

Stowarzyszenie Ochrony Praw Pacjentów i Osób Niepełnosprawnych „Projekt Nadzieja” Koło w Wolbromiu oraz Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wolbromiu zapraszają mieszkańców Gminy Wolbrom do włączenia się do akcji zbiórki przyborów szkolnych i innych materiałów do prac plastycznych ( kredek, farb, bloków rysunkowych, książeczek do kolorowania, itd.) na potrzeby dzieci leczonych onkologicznie w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie Prokocimiu.

Przekazywanie rzeczy używanych może zaszkodzić zdrowiu i bezpieczeństwu małych pacjentów, dlatego Stowarzyszenie prosi o podarowanie nieużywanych przyborów szkolnych i materiałów, które posłużą maluchom przebywającym na długotrwałym leczeniu w szpitalu onkologicznym. Potrzebne są zeszyty, długopisy, flamastry, kredki, ołówki, temperówki, linijki, farbki, bloki rysunkowe, a także książeczki do kolorowania, gry planszowe, puzzle, itp.

Zbiórka będzie prowadzona w dniach 9-11 października w godz. od 7.30 do 20.00 na terenie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wolbromiu, a następnie zebrane przedmioty zostaną zawiezione przez wolontariuszy do Krakowa.  

Liczymy, że jak zawsze mieszkańcy naszej Gminy staną na wysokości zadania i nasz prezent dla chorych dzieci będzie dla nich wielką niespodzianką i radością w trudnych chwilach choroby.