Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Potrzebna krew dla Kamila – będzie zbiórka w Wolbromiu

Główna treść

Potrzebna krew dla Kamila – będzie zbiórka w Wolbromiu

O czym myślałeś mając dwadzieścia lat? O miłości? O przygodach? O studiach? Kamil w ubiegłym roku „wyczuł u siebie guzka”… Niestety w kilku szpitalach nie podjęto od razu odpowiednich kroków. Chemioterapia nie odniosła skutku. W tym tygodniu Kamil przeszedł w Krakowie bardzo ryzykowna operację, stracił 2,5 litra krwi! Fundacja Rosa Vita zorganizowała akcję, podczas której 20 lipca 2015 w godz. 10-15 na wolbromskim rynku będzie można oddać krew.

Nowotwory, wbrew obiegowej opinii, dotykają także bardzo młode osoby, a nawet dzieci. Często wiąże się to z trudnymi operacjami. Wakacje  to czas kiedy zapotrzebowanie na ten życiodajny płyn jest większe, a paradoksalnie stali krwiodawcy oddają wtedy mniej… Chciejmy pomóc! Pamiętajmy, że życie przynosi czasem dramatyczne niespodzianki. Kiedyś my sami możemy także potrzebować czyjejś pomocy. Potraktujmy tę akcję jak pożyczkę: KREW ZA KREW.  Dziś my pomożemy Kamilowi i wielu jeszcze chorym – jutro ktoś wesprze nas i naszych bliskich.

ZBIERAMY KREW DLA KAMILA!

Choroby nowotworowe i ciężkie operacje związane z tym schorzeniem dotykają także bardzo młodych ludzi. Kamil ma 21 lat i ryzykowną operację za sobą- potrzebuje krwi. Lato to czas zwiększonego zapotrzebowania na krew. Jej braki mogą spowodować opóźnienie operacji ratującej życie. Jeśli jesteś zdrowy i chcesz pomóc uratować życie przyjdź i wesprzyj naszą akcję!!!

Rynek w Wolbromiu 20 lipca 2015 w godzinach 10-15.

Zgłaszający się do oddania krwi powinien posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL:
•    dowód osobisty,
•    legitymację studencką,
•    prawo jazdy,
•    paszport,
•    dawca wielokrotny – również legitymację Honorowego Dawcy Krwi.

Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku, a także wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi.

Kandydat na dawcę krwi musi posiadać nr PESEL oraz powinien posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie w stopniu, który umożliwi mu bez udziału osób trzecich samodzielne zrozumienie treści kwestionariusza i wypełnienie go. Kandydat na dawcę nie może być po spożyciu alkoholu (minimum 24 godziny przed oddaniem krwi).

ZAPRASZAMY!
RODZINA I PRZYJACIELE KAMILA ORAZ FUNDACJA ROSA VITA

Patronat honorowy nad akcją objął  burmistrz Miasta i Gminy w Wolbromiu pan Adam Zielnik