Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Powiatowa Architektura i Komunikacja pozostają w Wolbromiu

Główna treść

Powiatowa Architektura i Komunikacja pozostają w Wolbromiu

Przed miesiącem informowaliśmy o powrocie z Trzyciąża do Wolbromia powiatowego Obwodu Drogowego. Kolejną niespodzianką dla mieszkańców naszej gminy, podzielił się niedawno burmistrz Adam Zielnik. Tym razem powiatowymi instytucjami, które pozostają w Wolbromiu są Zamiejscowy Referat Rejestracji Pojazdów oraz Referat Zamiejscowego Wydziału Architektury, Budownictwa i Inwestycji Starostwa Powiatowego w Olkuszu.
Podczas sesji 01.10.2018 r. Rada Miejska na wniosek burmistrza Zielnika podjęła uchwały o udzieleniu Powiatowi Olkuskiemu dotacji celowej, jako naszego wkładu w prowadzeniu przez lata 2019 – 2023 Zamiejscowego Referatu Rejestracji Pojazdów w Wolbromiu oraz na dofinansowanie funkcjonowania u nas w przyszłym roku Referatu Zamiejscowego Wydziału Architektury, Budownictwa i Inwestycji Starostwa Powiatowego w Olkuszu. – Tak więc, w przyszłym roku sprawy budowlane nadal załatwiać będziemy na miejscu, podobnie jak komunikacja, która zostaje u nas na kolejne 5 lat – z radością oznajmił burmistrz Adam Zielnik.
Zamiejscowy Referat Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w budynku wolbromskiego magistratu rozpoczął działalność z dniem 4 stycznia 2016 r. Starania burmistrza Adama Zielnika, o to, by mieszkańcy Gminy Wolbrom nie musieli załatwiać spraw związanych z rejestracją samochodów w Olkuszu, tylko w Wolbromiu, wsparł starosta olkuski Paweł Piasny oraz posłanka Lidia Gądek.