Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Powiatowy Konkurs Czytelniczy – II miejsce Anny Marczewskiej

Główna treść

Powiatowy Konkurs Czytelniczy – II miejsce Anny Marczewskiej

W kwietniu uczniowie Gimnazjum nr 2 w Wolbromiu wzięli udział w kolejnym turnieju czytelniczym. Tym razem był to Powiatowy Konkurs Czytelniczy, organizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Olkuszu pod hasłem „Polecam Ci książkę…”. Jaka literatura kryła się pod tym zachęcającym tytułem?

  Były to książki wydane w ostatnich kilku latach, które zyskały uznanie recenzentów i młodych czytelników – „Bezcenny” – Zygmunta Miłoszewskiego, „Maybe someday” Collen Hoover, „Papierowe miasta” Johna Greena oraz „Zła dziewczyna” Beaty Ostrowickiej.

W eliminacjach powiatowych, do których przystąpili uczniowie z 14 gimnazjów, naszą szkołę reprezentowały Ania Marczewska i Kamila Kałwa. Miło mi poinformować, że Anna Marczewska zajęła II miejsce, wykazując się szczegółową wiedza dotyczącą znajomości treści i kontekstów literatury konkursu.

10 maja podczas uroczystego rozdania nagród laureaci konkursu obejrzeli prezentację Karola Baranowskiego – pracownika Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej im. H. Kołłątaja w Krakowie „Na abisyńskiej wyżynie: przygody bibliotekarza w Etiopii”, która była jego osobistą relacją z pobytu na Czarnym Lądzie i pracy podczas zakładania tam szkolnych bibliotek.

Czytając, kierujmy się słowami Monteskiusza „Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera”.
Anna Klich