Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Powinszowania dla Kazimiery Dyduch – stulatki z Wolbromia

Główna treść

Powinszowania dla Kazimiery Dyduch – stulatki z Wolbromia

W doniosłym nastroju obchodziła swoje setne urodziny Pani Kazimiera Dyduch z Wolbromia. Szacowną Jubilatkę z racji jej święta w dniu 3 marca odwiedził Burmistrz MiG Wolbrom Adam Zielnik, Zastępca kierownika USC Agnieszka Gołembiowska-Karoń, Zastępca burmistrza Bożena Konieczna oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Bartłomiej Żurek.

– Z okazji 100 rocznicy urodzin składam serdeczne gratulacje i gorące życzenia zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności. Życzę pogody ducha, miłości i szacunku rodziny oraz niesłabnącej energii na dalsze lata. Wszystkiego dobrego w imieniu Władz Gminy Wolbrom oraz wszystkich Mieszkańców – życzył P. Kazimierze z okazji wyjątkowego jubileuszu Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik wraz z pozostałymi przybyłymi gośćmi.

Na ręce dostojnej seniorki Burmistrz wręczył list gratulacyjny, a także listy skierowane do Jubilatki od Premier Mateusza Morawieckiego oraz Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity. Burmistrz Adam Zielnik do swych życzeń dołączył również okolicznościowy bukiet oraz praktyczny upominek.

Pani Kazimiera Dyduch z domu Drapacz urodziła się w dn. 28.02.1923 roku w Wolbromiu. Łatwego życia nie miała. Już jako małe dziecko straciła matkę, a wychowaniem jej oraz czwórki pozostałego rodzeństwa zajął się ojciec. W dorosłym życiu, przez 25 lat pracowała w “Stomilu Wolbrom”. Po przejściu na wcześniejszą emeryturę, zajęła się hodowlą kóz oraz owiec. W wolnej chwili lubiła również wykonywać drobne prace krawieckie. Pani Kazimiera jest wdową, mąż Aleksander zmarł przed 16 laty.

– Dziś, choć siły już nie te, to za wyjątkiem słuchu ciocia jest jeszcze w dobrej kondycji zdrowotnej. Dobre zdrowie dopisywało cioci przez całe życie, i tak naprawdę, ciocia szpitala nie znała. Jej receptą na długowieczność jest z pewnością prowadzenie skromnego trybu życia – oznajmiła bratanica Małgorzata, która wraz z mężem i córką oraz gronem przyjaciół wspiera na co dzień sympatyczną Seniorkę.

Do składanych życzeń przyłącza się także Redakcja.