Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Pożar w Rajach

Główna treść

Pożar w Rajach

Ok. godz. 3 nocy 26 grudnia w tzw. Rajach przy ul. Łukasińskiego w Wolbromiu, doszło do pożaru dwóch mieszkań, z których ewakuowano dziewięć osób. Żaden z mieszkańców nie doznał poważniejszych obrażeń. Na miejsce zdarzenia przybył burmistrz Adam Zielnik, który zaproponował pokrzywdzonym lokatorom mieszkania zastępcze.

O godz. 3.12 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu przyjął zgłoszenie o pożarze w budynku wielorodzinnym w Wolbromiu przy ulicy Łukasińskiego. Na miejsce zdarzenia w pierwszej chwili zadysponowano zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Wolbromiu –  poinformował mł. bryg. Marcin Maciora z Państwowej Straży Pożarnej.

– Strażacy stwierdzili, że na miejscu zdarzenia paliły się dwa mieszkania. Działania strażaków polegały na ewakuacji dziewięciu osób, w tym czworo dzieci z zagrożonych mieszkań i ugaszeniu pożaru przy użyciu dwóch prądów gaśniczych wody. W działaniach udział brały zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Dłużca i Gołaczew, zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Olkusza, Straż Miejska, Policja i Pogotowie Energetyczne. Na miejsce pożaru przybył również Burmistrz Wolbromia Adam Zielnik, który zaproponował mieszkania zastępcze dla pogorzelców. Przyczyna pożaru będzie ustalana, nieoficjalnie mówi sie o zwarciu instalacji elektrycznej.

Ewa Barczyk

zdj. st. ogn. Zdzisław Mąkol