Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: „Poznajmy się bliżej…”- cykl zajęć ZS w Wolbromiu we współpracy z OREW Wolbrom

Główna treść

„Poznajmy się bliżej…”- cykl zajęć ZS w Wolbromiu we współpracy z OREW Wolbrom

W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole- Zespół Szkół w Wolbromiu Przedszkole Publiczne nr 2 w Wolbromiu, dzieci z oddziałów zerówkowych postanowiły „poznać się bliżej”, podejmując współpracę z przedszkolakami z Ośrodka Rewalidacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego w Wolbromiu. Współpraca obejmowała szereg spotkań, w których dzieci z obu placówek miały okazję uczestniczyć we wspólnych zabawach i warsztatach.

Celem podjęcia działań było zwrócenie uwagi na dzieci z niepełnosprawnością, które mogą być aktywnymi uczestnikami życia społecznego, a także dobrymi kompanami wspólnych zabaw.
W październiku pracowaliśmy na warsztatach plastycznych prowadzonych w OREW Wolbrom. Celem warsztatów było wykonanie lampionu z dyni, a przede wszystkim wspólna, miła zabawa. Nasze przedszkolaki udały się na spotkanie prezentując swoje przygotowane wiersze, piosenki dbając jednocześnie o dobry humor. Nie zapomniały również o drobnych upominkach, które własnoręcznie wykonały. Po części warsztatowej był również czas na swobodną zabawę przy znanych przedszkolnych piosenkach.
25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś jest przyjacielem wszystkich dzieci, dlatego jego święto było dobrą okazją do kolejnego spotkania z naszymi nowymi kolegami. Grupa „Gumisie” i „Smerfy” wraz ze swoimi misiami uczestniczyła w tańcach i śpiewach. Było dużo radości, śmiechu i dobrej zabawy. Nie zabrakło także gromkiego „100 lat” odśpiewanego dla misiów. A całe spotkanie zakończyło przyrzeczenie, w którym dzieci obiecały dbać o swoje misie.

W styczniu nasze przedszkolaki zaprosiły swoich kolegów do naszego przedszkola, by wspólnie bawić się w ramach trwającego karnawału. Przedszkolaki wraz ze swoimi gośćmi wykonały maski karnawałowe.
Pod koniec kwietnia nasi zerówkowicze ostatni już raz w tym roku szkolnym odwiedzili dzieci i wychowawców OREW Wolbrom. Tym razem spotkanie było poświęcone na obejrzenie sal i miejsca, w którym bawią i uczą się dzieci. Przedszkolaki dzięki uprzejmości pracowników miały okazję poznać pracę dogoterapeuty i fizjoterapeuty. Uczestniczyły w zabawach z psem Armią, ćwiczeniach na sali gimnastycznej, a także mogły skorzystać z masażu na fotelach przeznaczonych do tego celu. Ostatnim punktem było spotkanie z logopedą i wspólne zabawy słowne.

Nasze przedszkolaki wraz z wychowawcami składają serdeczne podziękowanie Dzieciom, Pani Dyrektor oraz Pracownikom OREW Wolbrom, szczególnie pani Jaonnie Gorgoń (naszej przewodniczce) za mile spędzony czas. Czas pełen pozytywnej energii i zabawy. Mamy nadzieję, że nasze spotkanie nie było ostatnie i zaowocuje dalszą współpracą.

Aleksandra Kazibut, Kamila Gorgoń- wychowawcy grup dzieci 6- letnich

GALERIA ZDJĘĆ: