Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Prawdziwych przyjaciół poznaje się w… epidemii

Główna treść

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w… epidemii

W obliczu wzrastającej trzeciej fali pandemii koronawirusa Firma Es System K Sp. z o.o. postanowiła przekazać na rzecz Miasta i Gminy Wolbrom kolejne 9 wysokiej klasy oczyszczaczy powietrza ESK SAFE AIR 300 z przeznaczeniem na zapewnienie efektywnego oczyszczania powietrza wewnątrz budynków oświatowych. Zgodnie z podpisaną 16 marca umową darowizny, podarowane urządzenia trafią do żłobków i przedszkoli na terenie miasta i gminy.

Po podpisaniu umowy darowizny Burmistrz Adam Zielnik złożył serdeczne podziękowania dla Pana Prezesa Andrzeja Konsora i całej Załogi firmy Es System K za pomoc, a przede wszystkim dotrzymanie słowa. Przypomnijmy, iż w październiku ub. r. firma Es System K przekazała do przedszkoli Miasta i Gminy Wolbrom 10 takich oczyszczaczy.

Jest to odpowiedź na realne potrzeby naszych jednostek w celu zapewnienia bezpiecznych i sprzyjających warunków pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej. Państwa ofiarność przyczyni się do poprawy funkcjonowania najmłodszych naszych mieszkańców Gminy Wolbrom – czytamy w podziękowaniu dla Firmy ES System K Sp. z o.o., które burmistrz Adam Zielnik wręczył prezesowi Andrzejowi Konsorowi.

Rzeczywiście pandemia doszła do trzeciej fali, ale na szczęście mamy prawdziwych przyjaciół-weteranów, na których zawsze możemy liczyć w potrzebie – ocenił szlachetny gest prezesa burmistrz Adam Zielnik.

Najnowszej generacji oczyszczacze powietrza SAFE AIR 300, produkowane przez znaną i cenioną na całym świecie, nowoczesną firmę przemysłu chłodniczego Es System K z Wolbromia:

  • oczyszczają powietrze ze szkodliwych zanieczyszczeń, pochłaniając także najmniejsze cząsteczki PM1, w tym wirusy i bakterie,
  • idealnie nadają się do zastosowania przemysłowego
  • całkowicie wymieniają powietrze w pomieszczeniu co 45 minut
  • posiadają ponad 99,995% skuteczności filtrowania dzięki absolutnym filtrom HEPA H14 (stosowane w obiektach o najbardziej restrykcyjnych wymogach w zakresie jakości powietrza, głównie w branży medycznej).

– Taki dar jest szczególnie cenny w obecnie trudnej sytuacji epidemiologicznej. Zastosowanie wysokiej klasy urządzeń filtrujących wpłynie pozytywnie na poprawę jakości powietrza w salach i pozwoli zapewnić dzieciom w wieku przedszkolnym lepsze warunki pobytu w naszych placówkach. Urządzenia te, to dobry wybór dla przedszkoli i żłobków, gdyż stosowanie ich w placówkach przedszkolnych minimalizuje rozprzestrzenianie się chorób i chroni delikatny układ oddechowy dziecka, który dużo łatwiej pochłania szkodliwe substancje niż organizm dorosłego człowieka – podkreślił burmistrz Adam Zielnik.