Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Prezydent Andrzej Duda został honorowym obywatelem Wolbromia

Główna treść

Prezydent Andrzej Duda został honorowym obywatelem Wolbromia

Z inicjatywy przewodniczącego Rady Miejskiej w Wolbromiu Dariusza Gorgonia, przy poparciu radnych i burmistrza Adama Zielnika na wczorajszej sesji podjęta została uchwała o nadaniu honorowego obywatelstwa naszego miasta Prezydentowi elektowi Andrzejowi Dudzie. Od kilku lat, jeszcze jako poseł, Prezydent elekt bywał w Wolbromiu, uczestnicząc w różnych wydarzeniach i wspierając lokalne inicjatywy.

Uzasadniając swoją propozycję  przewodniczący Gorgoń podkreślił, że inspiracją do powstania takiego projektu uchwały był przede wszystkim wynik ostatnich wyborów prezydenckich, kiedy okazało się, że mieszkańcy naszej gminy stosunkiem 70 do 30 procent wyrazili swoje zaufanie nowemu prezydentowi. Andrzej Duda bywał w Wolbromiu wielokrotnie, nie tylko biorąc udział w oficjalnych lokalnych uroczystościach jak dożynki, Dni Wolbromia, czy uczestnicząc w sesjach Rady Miejskiej, ale także prywatnie – bawiąc się koncertach w wolbromskim DK. Wielokrotnie wyrażał swoją sympatię dla naszego miasta i wspierał lokalne inicjatywy, np. ratowanie wolbromskiego kina, czy WTZ w Lgocie Wolbromskiej.

Prezydent elekt wyraził zgodę na przyjęcie honorowego obywatelstwa, choć w związku z nowymi obowiązkami Andrzeja Dudy nie wiadomo dokładnie kiedy i w jaki sposób dokonany zostanie uroczysty akt nadania uchwalonego tytułu.

Filmową relację z wydarzenia można zobaczyć tutaj:

http://olkusz.tv/component/k2/item/532-prezydent-andrzej-duda-honorowym-obywatelem-wolbromia.html