Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Prezydent RP Andrzej Duda z Małżonką zawitają do Wolbromia

Główna treść

Prezydent RP Andrzej Duda z Małżonką zawitają do Wolbromia

W najbliższy piątek (27. stycznia 2017r.) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej dr Andrzej Duda wraz z Małżonką złoży wizytę w Wolbromiu, gdzie weźmie udział w uroczystej Sesji Rady Miejskiej, podczas której odbierze tytuł Honorowego Obywatela Miasta Wolbromia. Małżonka Prezydenta Pani Agata Kornhauser-Duda odwiedzi ponadto wychowanków wolbromskiego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukadyjno-Wychowawczego.Uroczysta Sesja Rady Miejskiej (wstęp tylko z zaproszeniami), odbędzie się o godz. 15.00 w sali widowiskowej Domu Kultury. Podczas sesji Prezydent RP otrzyma przyznany jeszcze w 2015 roku Tytuł Honorowego Obywatela Wolbromia, a także okolicznościowy medal przyznany przez Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika. Zaszczytny tytuł Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie został nadany z inicjatywy przewodniczącego Rady Miejskiej w Wolbromiu Dariusza Gorgonia, przy poparciu radnych i burmistrza Adama Zielnika. Uchwała Nr VIII/60/2015 o nadaniu honorowego obywatelstwa naszego miasta została podjęta jednogłośnie podczas sesji Rady Miejskiej w Wolbromiu w dniu 28 maja 2015 r.  Uzasadniając swoją propozycję  przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Gorgoń podkreślił, że inspiracją do powstania takiego projektu uchwały był przede wszystkim wynik ostatnich wyborów prezydenckich, kiedy okazało się, że mieszkańcy naszej gminy stosunkiem 70 do 30 procent wyrazili swoje zaufanie nowemu prezydentowi. Andrzej Duda bywał w Wolbromiu wielokrotnie, nie tylko biorąc udział w oficjalnych lokalnych uroczystościach jak dożynki, Dni Wolbromia, czy uczestnicząc w sesjach Rady Miejskiej, ale także prywatnie – bawiąc się na koncertach w wolbromskim DK. Wielokrotnie wyrażał swoją sympatię dla naszego miasta i wspierał lokalne inicjatywy, np. ratowanie wolbromskiego kina, czy WTZ w Lgocie Wolbromskiej.Prezydent elekt wyraził zgodę na przyjęcie honorowego obywatelstwa, lecz w związku z nowymi obowiązkami Andrzeja Dudy okazja do wręczenia uroczystego aktu nadania nastąpi dopiero w najbliższy piątek.

Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Małżonką wezmą udział ponadto w kameralnej ceremonii otwarcia sali kina studyjnego, podczas której zostaną zaprezentowane możliwości techniczne nowej inwestycji Domu Kultury w Wolbromiu. 

Film o nadaniu Tytułu Prezydentowi elektowi z 2015 roku
Informacja dla mediów – Akredytacja (kliknij) Uwaga! Na czas wizyty Prezydenta RP (27. stycznia 2017r.) nastąpi utrudnienie dla ruchu samochodowego polegające na wyłączeniu ruchu na części ulicy Kamiennogórskiej (od skrzyżowania z ulicą Leśną oraz ul. Gołębią). Właściciele garaży przy ul. Gołębiej proszeni są o skorzystanie z objazdu przez os. Łukasińskiego.