Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Przebój Wolbrom partnerem Wisły Kraków

Główna treść

Przebój Wolbrom partnerem Wisły Kraków

Wisła Kraków podpisała umowę partnerską z Przebojem Wolbrom. Współpraca dotyczy nie tylko wymiany zawodników, ale przede wszystkim dzielenia się umiejętnościami i wiedzą w zakresie szkolenia młodzieży. Umowę zawarto na czas nieokreślony. Przebój Wolbrom reprezentował Wiceprezes Zarządu ds. sportowych Tomasz Nowicki oraz Wiceprezes ds. organizacyjnych Piotr Posełek natomiast Wisłę Kraków S.A. Prezes Zarządu Jacek Bednarz. Pomysłodawcą projektu jest trener koordynator Wisły, Dariusz Marzec.

Zgodnie z umową partnerską podpisaną w dniu 13. września, wolbromski klub zobowiązuje się do szkolenia młodzieży w zakresie piłki nożnej na potrzeby Wisły Kraków, a także pomocy w organizacji meczów pierwszej drużyny seniorów Wisły jak na przykład w: podawaniu piłek, rozgrywaniu przedmeczy oraz udziału we wspólnych projektach i inicjatywach dotyczących szkolenia młodzieży w zakresie piłki nożnej. Natomiast Wisła Kraków będzie wspierała szkolenie poprzez: współuczestnictwo w zajęciach organizowanych przez Przebój – trenerów i zawodników Wisły, udział zawodników Przeboju w zajęciach organizowanych przez Wisłę w szczególności: udział w treningach, testach, meczach, turniejach, obozach przygotowawczych, badaniach oraz innych wspólnych inicjatywach.

Współpraca Wisły z klubami partnerskim wdrażana jest w życie od kilku miesięcy. Przebój Wolbrom jest tym samym kolejnym klubem, z którym klub Białej Gwiazdy podpisał taką umowę. W ramach partnerstwa Wisła podpisała już umowy z: Dalinem Myślenice z UKS-em „Trójka” Myślenice, Akademią Piłkarską Wisła Czarny Dunajec, Górnikiem Jaworzno oraz Akademią Piłkarską 2011 Zabierzów.

Wiesław Biernacki