Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Przebudowa ulic Fabrycznej i Sportowej idzie pełną parą

Główna treść

Przebudowa ulic Fabrycznej i Sportowej idzie pełną parą

Rozpoczęta kilka miesięcy temu przebudowa ulic Fabrycznej i Sportowej w Wolbromiu idzie pełną parą. Sprzyjają temu wyjątkowo dobre, jak na tę porę roku, warunki pogodowe. Przy ul. Sportowej są już gotowe miejsca postojowe i część nowych chodników. Na przebudowę obu ulic, o łącznej długości 1 285 metrów, Gmina Wolbrom pozyskała z Funduszu Dróg Samorządowych ponad 2,6 mln zł. Zgodnie z harmonogramem, firma KRYMEX z Bytomia wykonująca to zadanie, przewiduje zakończenie prac do końca maja 2020 r.

Pierwotnie zakres robót dla całego zamierzenia budowlanego miał objąć: przebudowę nawierzchni dróg i zjazdów, przebudowę odwodnienia drogi i odnowienie oraz oznakowania pionowego i poziomego. Jednakże po rozpoczęciu prac ziemnych i stwierdzeniu fatalnego stanu technicznego istniejącej pod jezdnią sieci sanitarnej i wodociągowej, Burmistrz Adam Zielnik postanowił przekazać dodatkowe środki na ich wymianę. – Nie wyobrażam sobie, aby po wykonaniu tak kosztownej inwestycji w razie awarii trzeba było na nowo rwać asfalt – oznajmił burmistrz. 
Remont ulic postanowił wykorzystać także zakład gazowniczy, który dokona przeglądu i wymiany istniejącej sieci gazociągowej.

Przypomnijmy. Inwestycja, realizowana jest na ulicach, które na wniosek burmistrza Zielnika zostały przejęte przed kilkoma laty od Powiatu, który przez wiele lat, jedynie słownie deklarował zaangażowanie w modernizację ul. Fabrycznej. Modernizacja obu ulic jest kontynuacją tzw. „Adamczykówek”, które obecnie ustąpiły miejsca „FDS-ówkom”- czyli inwestycjom drogowym finansowanym z nowo powstałego Funduszu Dróg Samorządowych, wspierającego jednostki samorządu terytorialnego, realizujące inwestycje na drogach samorządowych. 
Dotychczasowe „Adamczykówki” były realizowane co roku, od początku kadencji burmistrza Adama Zielnika. Po zmodernizowaniu kilometrów dróg: w 2016 r. „Kąpielanki” czyli drogi Kąpiele Wielkie- Miechówka- Poręba Dzierżna, w 2017 r. wolbromskich ulic Piłsudskiego i Garbarskiej i w 2018 r. drogi Łobzów-Swojczany, przyszedł czas na wyczekiwany od wielu lat remont Fabrycznej i Sportowej.

GALERIA ZDJĘĆ