Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Przedszkolaki będą bezpieczniejsi

Główna treść

Przedszkolaki będą bezpieczniejsi

9 lutego w Komisariacie Policji w Wolbromiu odbyło się spotkanie funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej z przedszkolakami Niepublicznego Przedszkola „Mistrzowie Zabawy”, Żłobka „Karolinka” i Klubu Malucha „Karolcia” z Wolbromia.

W cyklicznych spotkaniach mundurowi: sierż. szt. Tomasz Konieczny oraz strażnicy miejscy Piotr Serwatka oraz Andrzej Mąkol przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, tematy związane z bezpieczeństwem pieszych. Pogadanka zakończyła się wręczeniem upominków. Każdy z dzieciaków otrzymał kamizelkę odblaskową oraz drobne gadżety ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika. Przedszkolaki ubrane w kamizelki odblaskowe będą lepiej widoczni jako uczestnicy ruchu drogowego, a jednocześnie bezpieczniejsi.

Największym zainteresowaniem wśród najmłodszych gości cieszyła się na placu komisariatu prezentacja pojazdów służbowych, ich wyposażenia, oraz akcesoria pracy obu formacji.

Pomysł wspólnych działań Policji i Straży, to okazja do promowania bezpieczeństwa i doskonała forma nauki i przyswajania wiedzy. To także okazja do promowania służby w tych formacjach. Wspólne działania wolbromskiej policji i straży z pewnością będą kontynuowane. Po uśmiechach na twarzach gości można wnioskować, że wizyta w komisariacie była ogromną frajdą.