Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Przedszkole Piłkarskie – korespondencja

Główna treść

Przedszkole Piłkarskie – korespondencja

To, że nasza reprezentacja ma problemy z osiąganiem dobrych wyników w piłce nożnej, wiemy od dawna. Podobny problem dotyczy naszych klubów piłkarskich, które nie potrafią od lat awansować do elitarnych rozgrywek Champions League. Problem z pewnością jest złożony, ale Akademia Piłkarska Przebój Wolbrom wie już jak można temu zaradzić na przyszłość. Gra w piłkę z dziećmi już od najmłodszych lat!

Tak naprawdę nie ma dolnej granicy wiekowej, od której można rozpocząć treningi z maluchami. Zgodnie z powiedzeniem „im wcześniej, tym lepiej” niektóre dzieci zabawy z piłką zaczynają, gdy tylko opanują sztukę chodzenia. To dobry czas, by oswajać dziecko  z piłką, efekty bowiem widać bardzo szybko. O tym na „własnej skórze” mogły przekonać się maluchy z Przedszkola Publicznego nr 2 w Wolbromiu. W ramach Dnia Sportu pod nazwą „Ćwiczyć każdy może” sześciu adeptów AP Przebój Wolbrom: Nadia Zamośna, Igor Tarnówka, Wiktor Rutowicz, Mateusz i Bartek Pielka oraz Filip Tomsia wraz z trenerem Krzysztofem Guzkiem 28 lutego 2014 zaznajamiało przedszkolaków z podstawami piłki nożnej. Na początku przedszkolaki przyswoiły sobie teoretyczne zasady, które obowiązują podczas piłkarskiego meczu, a potem mogły osobiście przekonać się jak przebiega profesjonalny trening. Maluchy uczyły się prowadzić piłkę oraz pokonywać z nią przeszkody, a także wykonywały trudny element uderzenia piłki do bramki. Trening okazał się znakomitą formą zabawy i spędzenia czasu.

Mamy nadzieję, że piłkarski Dzień Sportu stanie się obowiązkową pozycją w kalendarzu przedszkolaków – wygląda na to, że wielu z małych piłkarzy odkryło już w sobie pasję do tego sportu. Pamiątką tego dnia będzie niewątpliwe także Odznaka AP Przebój Wolbrom, którą otrzymali wszyscy uczestnicy. Czekamy na kolejne edycje.

Zapraszamy na oficjalna stronę Akademii Piłkarskiej Przebój Wolbrom – http://apprzeboj.wolbrom.pl

Mona Fahgan