Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: „PRZEGOŃ RAKA DLA DZIECIAKA” – Sztafetą z Zakopanego przez Wolbrom na Hel

Główna treść

„PRZEGOŃ RAKA DLA DZIECIAKA” – Sztafetą z Zakopanego przez Wolbrom na Hel

Z Zakopanego na Hel, czyli 750 km w 5 dni – takie wyzwanie podjęła 12-osobowa grupa biegaczy, aby wystawić na próbę swoją wytrzymałość dla dzieci, które każdego dnia toczą bój o życie z nowotworem. Dla podopiecznych Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową biegacze ONE TEAM ONE DREAM chcą zebrać 150 tysięcy złotych.

W sztafecie ultra biorą udział zapaleńcy, którzy bieganie traktują jako swoją pasję. Ekipa One Team One Dream to ludzie z różnych regionów Polski, którzy poznali się podczas ekstremalnych biegów m.in. na Saharze czy w Górach Kaukaz. Wśród nich są przedsiębiorcy, chirurg, strażak, były żołnierz Pułku Ochrony Rządu czy pilot awionetki.
Na trasie karkołomnej sztafety ultra znalazł się Wolbrom, który stanowił metę pierwszego etapu.
Biegacze, którzy wyruszyli z Zakopanego-Olczy o wczesnych godzinach rannych dotarli do naszego miasta ok. 18.30. Od granic Wolbromia aż do Rynku biegaczom towarzyszyli wolbromscy amatorzy biegania z zespołu TEAM Wolbrom. Następnie zaprosili strudzonych gości do remizy OSP Wolbromiu, na pyszny, gorący żurek z kiełbasą. Nazajutrz, nasi krajanie pożegnali grupę ONE TEAM ONE DREAM, życząc im wytrwałości w dalszej drodze do Helu, oraz zaplanowanego celu charytatywnego.

Kolejnymi etapami sztafety są miejscowości: Tuszyn 18.08, Bobrowniki 19.08, Rudno 20.08 i Hel 21.08. Osiągnięcie mety przy latarni morskiej w Helu planowane jest na godz. 21.00 w dniu 21 sierpnia.
Dwunastce wspaniałych osób, którzy biegną po to, by swoim odważnym działaniem poruszyć Polaków do wspólnej zbiórki dla dzieci chorych na raka gorąco dopingujemy.

Relacja z biegu na: https://www.facebook.com/oneteamonedreampoland/

Jeśli chcesz wesprzeć dzieci chorych na nowotwory w zbiórce-akcji „PRZEGOŃ RAKA DLA DZIECIAKA” organizowanej przez biegaczy ONE TEAM ONE DREAM odwiedź stronę Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową (kliknij). Kwota uzbierana na dzień 18.08.2020 godz. 20.00 to blisko 60 tysięcy złotych.

Współorganizatorem sztafety jest beneficjent akcji: Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, od 29 lat pomagająca małym pacjentom Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Przylądek Nadziei we Wrocławiu. Także dzięki Fundacji doszło do otwarcia tej najnowocześniejszej kliniki w Polsce. Każdego roku ponadto realnie wspiera finansowo, np. fundując drogie leki, protezy czy rehabilitacje za granicą – ok. 2000 dzieci z całej Polski. Zapewnia także pomoc psychologiczną dla cierpiących dzieci i ich przerażonych, często zagubionych bliskich, realizując unikatowy w skali kraju projekt Kliniki Mentalnej.