Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Przegoń „Smogosmoka” z Wolbromia w SP Chełm

Główna treść

Przegoń „Smogosmoka” z Wolbromia w SP Chełm

Pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika oraz Ekodoradcy Katarzyny Barczyk-Łyczak, odbyła się kolejna prezentacja dla dzieci p.t. „Chcemy oddychać czystym powietrzem”. Tym razem Ekodoradca Katarzyna Barczyk-Łyczak zawitała do Szkoły Podstawowej w Chełmie, gdzie po zakończeniu bardzo ciekawej pogadanki z dzieciakami w dniu 22.03.2017, ogłoszono konkurs plastyczny p.t. „Przegoń Smogosmoka z Wolbromia”.

Dzieci miały osiem dni na wykonanie prac plastycznych wykonanych różnymi technikami plastycznymi o tematyce związanej z ochroną powietrza, nie paleniem w piecach śmieciami etc. czyli przedstawiających czyste powietrze widziane oczami dzieci. Dyrektor szkoły p. Jolanta Pałka oraz grono pedagogiczne i ekodoradca dokonali wyboru trzech najlepiej wykonanych prac w dniu 30.03.2017.

1 miejsce zajęła praca – Zuzanny Ciepał (z klasy II), 2 miejsce – Paweł Tracz (z klasy VI) a 3 miejsce – praca Patrycji Maj – z „zerówki”. Na wyróżnienie zasłużyła praca – Ani Bernaś -z klasy III.

– To był bardzo trudny wybór, gdyż wszystkie wykonane dzieła były niezwykle piękne – podkreśla ekodoradca Katarzyna Barczyk-Łyczak. – W nagrodę wszyscy uczestniczące w konkursie dzieciaki ze szkoły w Chełmie zostały odznaczone okazyjnymi medalami i dyplomami. Były również nagrody za pierwsze trzy miejsca oraz wyróżnienie. Za zaproszenie, pomoc i zorganizowanie konkursu serdeczne podziękowania kieruję do Pani Dyrektor a także do Pana Wojciecha Szoty Redaktora Naczelnego „Wieści Wolbromskich” za włączenie się do akcji „Przegoń Smogosmoka z Wolbromia” – powiedziała p. ekodoradca.

Galeria zdjęć :