Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Przetarg na Klub Seniora rozstrzygnięty

Główna treść

Przetarg na Klub Seniora rozstrzygnięty

Znamy już wykonawcę zadania inwestycjnego pn. „Utworzenie placówki wsparcia dziennego dla seniorów z Gminy Wolbrom”. Jest nim wyłoniona z przetargu firma: Zakład Usługowo Sprzętowy Mirosława Basonia ze Skały, która wykona prace budowlane za 428.500 zł. Czyli o wiele mniej niż zakładał pierwotny kosztorys, opiewający na kwotę 600 tys. zł.

Klub Seniora – placówka wsparcia dziennego dla seniorów, powstanie w pomieszczeniach parteru budynku byłego Sądu Grodzkiego przy ul. Żwirki i Wigury, w terminie do 25 stycznia 2021 roku.

– Na to zadanie inwestycyjne pozyskaliśmy od Województwa Małopolskiego ponad 200 tys. zł. Składam serdeczne podziękowania dla Zarządu Województwa w osobach Panów Marszałków: Witolda Kozłowskiego, Łukasza Smółki, Tomasza Urynowicza, Edwarda Czesaka oraz Pani Marszałek Marty Malec-Lech, jak również Radnego Sejmikowego, Pana Andrzeja Wójcika. Utworzenie placówki wsparcia dziennego dla seniorów z naszej Gminy jest bardzo potrzebne. Statystyk nie możemy oszukać. Społeczeństwo nasze się starzeje, ale trzeba pamiętać, że człowiek starzeje się wtedy, kiedy traci cel w życiu. Dopóki ma cel, czyli np. spotyka się z przyjaciółmi, rodziną, czy realizuje swoje pasje, dopóty ten człowiek cały czas czuje się młody i potrzebny. Liczy się tu młodość ducha, a wiek jest tylko na papierze – oznajmił Adam Zielnik.

W pomieszczeniach parteru byłego budynku sądu, znajdzie się sala spotkań z telewizorem oraz komputerem wraz z internetem, a także małą biblioteczką. Będzie też sala do zajęć rehabilitacyjno-ruchowych, aneks kuchenny i toalety. Obiekt zostanie przystosowany dla osób niepełnosprawnych.