Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Przyjdź i zostań studentem – Uniwersytet Dziecięcy w Wolbromiu zaprasza!

Główna treść

Przyjdź i zostań studentem – Uniwersytet Dziecięcy w Wolbromiu zaprasza!

Już w najbliższą sobotę – 29 września – najmłodsi mieszkańcy Wolbromia rozpoczną nowy rok akademicki w Uniwersytecie Dziecięcym. W ramach tegorocznej edycji udział w zajęciach UD Wolbrom będzie bezpłatny. W projekcie mogą wziąć udział dzieci w wieku 6-12 lat. Wystarczy ciekawość świata i formalne zgłoszenie do projektu poprzez stronę internetową www.ud.wsb.edu.pl.

Uniwersytet Dziecięcy w Wolbromiu realizowany jest przez Akademię WSB we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Wolbrom i pod honorowym patronatem Burmistrza Wolbromia – Pana Adama Zielnika.

Harmonogram zajęć Uniwersytetu Dziecięcego Akademii WSB w Wolbromiu obejmuje 9 interaktywnych 60-minutowych wykładów, które realizowane są raz w miesiącu w soboty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wolbromiu – siedziba os. Łokietka 10. Program zajęć uzupełniają warsztaty fakultatywne i wycieczki naukowe. Podczas realizowanych zajęć mali studenci mają okazję w przystępnej i atrakcyjnej formie poznać wybrane zagadnienia z różnych dziedzin nauki. W tym roku wspólnie odpowiemy sobie m.in. na pytania dlaczego niektórzy mają oczy niebieskie, a inni zielone, czy można zobaczyć dźwięki, ile z dinozaurów mają w sobie współczesne zwierzęta oraz jak – w naukowy sposób – wywołać zjawisko lewitacji. To tylko kilka wybranych zagadnień, które zostaną poruszone podczas wykładów przygotowanych przez najlepszych wykładowców akademickich i popularyzatorów nauki współpracujących z Akademią WSB.

Wykład inaugurujący tegoroczną edycję Uniwersytetu Dziecięcego w Wolbromiu, który w sobotę 29 września poprowadzi dr inż. Paweł Sobczak, dotyczy niezwykłych właściwości wody. Podczas spotkania nowi studenci Uniwersytetu Dziecięcego otrzymają także studenckie indeksy, które wręczą im przedstawiciel Akademii WSB oraz Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom.

Szczegółowy plan zajęć dostępny jest na stronie http://ud.wsb.edu.pl/wolbrom-2 . Zajęcia będą bezpłatne, konieczne jest jednak formalne zgłoszenie do projektu (liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń). Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie internetowej projektu www.ud.wsb.edu.pl.
Uniwersytet Dziecięcy Akademii WSB w Wolbromiu to jeden z szesnastu Uniwersytetów Dziecięcych Akademii WSB. W największej w Polsce sieci Uniwersytetów Dziecięcych Akademii WSB (do 15 kwietnia 2018 r. – Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej) swoje kompetencje poszerza ponad 3 000 dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 12 lat. Realizowane projekty mają na celu rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego najmłodszych, rozbudzenie ich aktywności poznawczej oraz przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu różnych dziedzin nauki.