Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Przyjdź na koncert i pomagaj

Główna treść

Przyjdź na koncert i pomagaj

Przypominamy o koncercie: „Muzycznie zakręceni” to projekt zespołu „Agnus Dei” z Wolbromia, realizowany przy wsparciu firmy TRI Poland, który ma na celu zachęcenie społeczności lokalnej do udziału w oryginalnej akcji zbierania plastikowych zakrętek. Środki ze sprzedaży tych surowców wtórnych przeznaczane są na zakup m.in. wózków inwalidzkich dla dzieci. Od początku jej trwania mieszkańcom Wolbromia udało zebrać się ponad 7 tys. kg zakrętek i pomóc kilku podopiecznym fundacji „Bez tajemnic”.

Akcję regularnej zbiórki plastikowych nakrętek, z której dochód w 100% przeznaczany jest na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci , na terenie Wolbromia rozpropagowała młodzież ze znanego z różnych artystycznych dokonań chrześcijańskiego zespołu „Agnus Dei”, działającego przy parafii pod wezwaniem świętej Katarzyny w Wolbromiu.

– Grupa dołożyła bardzo wielu starań, aby szeroko zakrojona zbiórka zakrętek mogła odbyć się na terenie miasta i gminy Wolbrom- mówi pomysłodawca projektu „Muzycznie zakręceni”, lider zespołu i koordynator akcji zbierania zakrętek w Wolbromiu Mateusz Grzanka. – Głównymi działaniami zespołu, które umożliwiły sprawny przebieg zbiórki było rozreklamowanie akcji oraz pozyskanie kontenerów do magazynowania zakrętek. Istotna była też pomoc ze strony firmy TRI Poland, która w ramach programu grantowego „Aktywne TRI” wspiera inicjatywy pracowników firmy, działających na rzecz społeczności lokalnej w zakresie edukacji, ekologii, promocji zdrowia i kultury, dzięki której cała akcja mogła wystartować na terenie gminy Wolbrom. Dzięki zaś uprzejmości ZGK Bolesław, udało się wypożyczyć odpowiednie pojemniki i ustawić je w miejscach ogólnie dostępnych, aby każdy zainteresowany mógł włączyć się do zbiórki. 

Finałem i uwieńczeniem akcji będzie koncert charytatywny, zorganizowany przez zespół „Agnus Dei”, który odbędzie się 27 października 2013 roku o godzinie 17:00 w Domu Kultury w Wolbromiu. Na scenie pojawią się również inne, zaprzyjaźnione grupy, działające przy miejsko-gminnym Domu Kultury.
Serdecznie zapraszamy do udziału i zbierania zakrętek!

Ewa Barczyk