Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Puchar Burmistrza dla łuczników UKS Diana Wolbrom

Główna treść

Puchar Burmistrza dla łuczników UKS Diana Wolbrom

15 kwietnia 2023 roku, w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego na os. Łokietka w Wolbromiu odbyły się po raz XXXI Halowe Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego Młodzików i Dzieci o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom.

Zawody w imieniu Burmistrza Adama Zielnika otworzył Sekretarz MiG Wolbrom Waldemar Kolanko.W zawodach rywalizowało 72 młodych łuczników i łuczniczek z 9. klubów i stowarzyszeń sportowych Małopolski: MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska, Stowarzyszenie Łucznicze Achilles Dobczyce, ULKS Sokole Oko Zawadka, KS Płaszowianka Kraków, UKS Diana Wolbrom, ŁTS Zamek Suski Sucha Beskidzka, ULKS Grot Zabierzów, Fundacja Centrum Inicjatyw Sportowych Kraków, SNIS Błękit Gruszowiec.

Wolbromscy łucznicy spisali się doskonale zdobywając Puchar Burmistrza w kategorii Młodzik oraz dwa złote i jeden brązowy medal w klasyfikacjach indywidualnych.

W kategorii zespołowej Młodzików wolbromianie w składzie: Milena Szczepara, Aleksandra Majda, Szymon Kazibut i Krzysztof Domagała zajęli 1 miejsce z wynikiem 2029 pkt. Milena Szczepara zwyciężyła ponadto w klasyfikacji indywidualnej Młodzik-dziewczęta (543 pkt.) W tej samej kategorii Aleksandra Majda zajęła 6. miejsce (499 pkt.), Katarzyna Wanowicz 14 miejsce (401 pkt.), Oliwia Siejka 17 m. (298 pkt.) oraz Izabela Żurek 20 m. (183 pkt.).

W klasyfikacji indywidualnej Młodzik-chłopcy: Szymon Kazibut wystrzelał wysokie 6 miejsce (502 pkt.) tuż za nim na 7 miejscu uplasował się Krzysztof Domagała (485 pkt.) Wiktor Wyrodek z wynikiem 478 pkt zajął 12 miejsce.

W kategorii Dzieci- chłopcy zwycięstwo i złoty medal zdobył z kolei Paweł Kowal, który wystrzelał 308 punktów. Brązowym medalistą został Gabriel Ciempka uzyskując wynik 293 pkt. Wśród dziewcząt Antonina Majda zajęła 4 lokatę z wynikiem 305 pkt. a Rita Ciempka 6 miejsce z dorobkiem 222 punktów.

3 miejsce: ULKS Sokole Oko Zawadka.

Dekoracji w postaci pucharów, medali dyplomów oraz upominków rzeczowych najlepszych w imieniu Burmistrza Adama Zielnika dokonał Sekretarz MiG Wolbrom Waldemar Kolanko, Prezes UKS „Diana” Jerzy Pacia wraz z założycielem klubu łuczników w 1971 roku, Bolesławem Plutą.