Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Remiza OSP w Porębie Górnej jak nowa

Główna treść

Remiza OSP w Porębie Górnej jak nowa

Reaktywowana przed trzema laty jednostka OSP w Porębie Górnej doczekała się gruntownego remontu remizy. Po wyremontowaniu w ubiegłym roku sali i zaplecza sanitarnego oraz wykonaniu w bieżącym roku przez ochotników z Poręby prac przy ociepleniu i elewacji, budynek strażnicy wygląda obecnie jak nowy. W sobotę, 11 października odbyła się oficjalna uroczystość otwarcia i poświęcenia sali remizy.

Uroczystości poprzedziła msza święta w kościele  pw. św. Jana Chrzciciela odprawiona w intencji strażaków i ich rodzin przez księdza proboszcza Piotra Markowicza. Po przemarszu przybyłych na uroczystości pocztów sztandarowych jednostek OSP z Poręby Górnej, Zasępca i Budzynia,  przedstawicieli władz gminy oraz zaproszonych gości, burmistrz Jan Łaksa wspólnie z prezesem OSP w Porębie Górnej Sławomirem Żezałą dokonali symbolicznego przecicia wstęgi do odnowionej remizy. Następnie, po odmówieniu modlitwy ksiądz proboszcz dokonał ceremonii poświęcenia sali strażnicy.  W chwilę później burmistrz Jan Łaksa, na ręce prezesa OSP Sławomira Żezały wręczył list, w którym złożył gratulacje z okazji oddania do użytku zmodernizowanego budynku remizy strażackiej.

-Wasze zaangażowanie i wkład pracy włożony w odbudowę tego obiektu mogą służyć jako wzór społecznego zaangażowania. Podzielam radość i dumę całej Społeczności Poręby Górnej z osiągniętego celu. Mam nadzieję, że dotychczasowe wspólne działanie, zwieńczone dzisiejszą uroczystością, umocni Was w dalszym ofiarnym  spełnianiu szlachetnego powołania, jakim jest ratowanie życia i mienia ludzi.  Pielęgnowanie i przekazywanie z pokolenia na pokolenie tej pięknej idei jest ważną misją, którą doskonale Druhowie realizujecie. Życzę Wam, Drodzy Druhowie powodzenia w dalszej pracy na rzecz społeczeństwa i wszystkiego dobrego w życiu osobistym – z wdzięcznością i prawdziwą satysfakcją życzył druhom z Poręby Górnej Jan Łaksa.

Projekt pn. Wykonanie prac budowlano-remontowych w OSP Poręba Górna wykonano kosztem 125.240,60 złotych z czego 40 tys. złotych współfinansowało Województwo Małopolskie w ramach konkursu ”Małopolskie remizy 2013”.

Wiesław Biernacki

Powiązana galeria