Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Remiza w Chełmie oddana do użytku

Główna treść

Remiza w Chełmie oddana do użytku

Mieszkańcy Chełmu, a zwłaszcza strażacy z lokalnej jednostki OSP świętowali wczoraj oddanie do użytku nowego budynku strażnicy OSP, w której znalazła siedzibę świetlica wiejska. Uroczystość rozpoczęła msza św. pod przewodnictwem ks. Stanisława Gibały, a następnie po dokonaniu symbolicznego przecięcia wstęgi przez burmistrza Jana Łaksę i prezesa OSP w Chełmie Kazimierza Goldę przybyli na uroczystość zostali ugoszczeni przez reaktywowane niedawno lokalne Koło Gospodyń Wiejskich.

Dotychczas jednym miejscem użyteczności publicznej w Chełmie, w którym mogły odbywać się różnorodne wiejskie spotkania była lokalna szkoła podstawowa. Obecnie nieopodal stanął budynek, który będzie nie tylko siedzibą chełmskich strażaków, ale także miejscem otwartym na różnorakie potrzeby mieszkańców wsi. – Mamy nadzieję, że będzie tu można pograć w ping – ponga, czy piłkarzyki – cieszyli się młodzi mieszkańcy Chełmu. – Będzie się gdzie spotkać w babskim gronie – dodawały gospodynie z lokalnego KGW.

Świetlica będzie miejscem do wynajęcia na większe rodzinne spotkania – chrzciny, stypy, czy na małe wesele. Będzie można zorganizować zebrania wiejskie, a także małą potańcówkę – tłumaczy prezes Golda. Mamy nadzieję, że miejsce to jeszcze bardziej zintegruje społeczność lokalną.

Dziękując burmistrzowi Janowi Łaksie i wszystkim, którzy przyczynili się do budowy i ostatecznego wykończenia budynku – w tym wszystkim życzliwym sponsorom, Kazimierz Golda podkreślał, że zależy mu na dalszej dobrej współpracy i rozwijaniu potencjału tego miejsca. Budynek trzeba wyposażyć i dbać, by tętnił życiem. 

Czytając liczne wpisy w pamiątkowej księdze, wyłożonej specjalnie na okoliczność otwarcia, wydaje się, że budynek bardzo przyda się mieszkańcom Chłemu, cieszącym się z miejsca, mającego szanse na zostanie nowym centrum życia społecznego wsi.  Z czasem budynek będzie ubogacał się w sprzęty, wyposażenie i ofertę kierowaną do mieszkańców, o czym zapewniają gospodarze obiektu.

Powiązana galeria