Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Rewitalizacja Orlika zakończona

Główna treść

Rewitalizacja Orlika zakończona

Zakończyła się rewitalizacja kompleksu sportowego przy szkole na ul. Mariackiej tzw. Orliku. Na funkcjonującym od dwunastu lat obiekcie wykonano: – na boisku do piłki nożnej – nową nawierzchnię z trawy syntetycznej, montaż 2 szt. bramek piłkarskich, – na boisku wielofunkcyjnym – wykonano nową nakładkę EPDM natryskową, odwzorowano linie boiska. Zimowa aura uniemożliwiła jedynie wykonanie logotypu „MAŁOPOLSKA”, który naniesiony zostanie przy nadarzającej się okazji.

Wykonawcą zadania była Firma TAMEX Obiekty Sportowe S.A. z Warszawy, która przeprowadziła modernizację obiektu kosztem  598.459,44 zł brutto. Na wyczekiwaną inwestycję, Gmina Wolbrom pozyskała z Województwa Małopolskiego ponad 150 tys. zł. dotacji

Za jej przyznanie Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik składa podziękowania dla Zarządu Województwa w osobach Panów Marszałków: Witolda Kozłowskiego, Łukasza Smółki, Tomasza Urynowicza, Pań Marszałek: Marty Malec-Lech i Iwony Gibas oraz dla radnego Sejmiku Pana Andrzeja Wójcika.