Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Rodzinny piknik w Chełmie

Główna treść

Rodzinny piknik w Chełmie

Społeczność związana ze Szkołą Podstawową w Chełmie nadesłała do nas wspomnienie o pikniku rodzinnym, który zintegrował we wspólnej zabawie mieszkańców wsi. Oto ich relacja:

II  Festyn  Rodzinno-Integracyjny  w  Chełmie pod  patronatem  Burmistrza  Miasta  i  Gminy  Wolbrom

W sobotę 13 czerwca 2015 roku, o godzinie 14.30 rozpoczął się, zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Chełmie, II FESTYN RODZINNO-INTEGRACYJNY poświęcony tematyce country. To popołudnie zdominowali kowboje i panie w strojach z epoki. Pomimo iż bardzo udany ubiegłoroczny festyn wysoko ustawił poprzeczkę, organizatorzy również w tym roku nie zawiedli, po raz kolejny udowadniając, że współdziałanie rodziców, nauczycieli, uczniów i całej lokalnej społeczności przynosi efekty i przy odrobinie większego zaangażowania widać pełny profesjonalizm.

Taniec otwierający tegoroczny festyn, do którego choreografię ułożyła pani dyrektor, wykonały uczennice klasy IV oraz para „zerówkowiczów”. Po powitaniu wszystkich uczestników  nastąpiło uroczyste otwarcie festynu przez Panią Dyrektor i Przewodniczącego Rady Rodziców Pana  Dominika Tracza. Na  przybyłych gości czekało mnóstwo atrakcji. Na scenie każda klasa (oczywiście w strojach z epoki) prezentowała swój taniec do muzyki country,  przygotowywany pod okiem wychowawcy. Podczas występu klasy „0” na scenie pojawił się niespodziewany gość, mianowicie przybył wiecznie roześmiany Smok WOLBRUŚ, który ze swoim kowbojskim małym pomocnikiem Bartoszem rozdali dzieciom lizaki. Wiele osób skorzystało z okazji i zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcie. Nie zabrakło także występów muzycznych i wokalnych. Na boisku odbywały się zawody sportowe, w których uczestniczyły poszczególne klasy, a konkurencje sportowe zostały przygotowane i przeprowadzone w sposób bardzo profesjonalny przez Pana Damiana Glanowskiego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zawody przeznaczone wyłącznie dla mam, konkurencje tylko dla ojców, a także konkursy dla całych rodzin. Całość przeplatały aż cztery różne zumby przygotowane przez Panią Olgę Kamińską-Gamrot,  które poderwały do tańca większość uczestników festynu.

Oprócz bloku artystycznego i sportowego, za darmo do dyspozycji dzieci była dmuchana zjeżdżalnia, trampolina oraz basen z kulkami, a także mnóstwo innych atrakcji, jak choćby malowanie twarzy, przejażdżka na koniu. Ponieważ żar lał się z nieba niemiłosiernie, na stoiskach z lodami i mrożonymi napojami można było znaleźć trochę ochłody. Inne stoiska oferowały słodkości: watę  cukrową, ciasta i soki, a zgłodniali uczestnicy mogli kupić duszaki i potrawy z grilla. Fachowa opieka medyczna dawała pełen komfort bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom festynu. Na szczęście nie było konieczności niesienia pomocy, impreza przebiegała w spokoju i bez nieprzewidzianych zdarzeń.

Festyn zakończyło uroczyste wręczenie nagród, dyplomów i pamiątkowych medali, którego dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom – Adam Zielnik. Ukoronowaniem całego słonecznego i pełnego wrażeń dnia było „Wystrzałowe zakończenie”, podczas którego obecni mogli podziwiać wspaniały pokaz sztucznych ogni, który przez kilka minut rozświetlał niebo nad Chełmem.
Podsumowując, trzeba z całą stanowczością stwierdzić, że przygotowania pod przewodnictwem przyjaciela szkoły Pana Piotra Janasika rozpoczęte w lutym tego roku, przy udziale wielu osób przyniosły zamierzony efekt. Festyn był równie atrakcyjny jak w ubiegłym roku, a pomysł z tematyką country jak najbardziej trafiony. Należy również zaznaczyć, że nie byłoby festynu i tylu atrakcji jak medale i nagrody, gdyby nie sponsorzy. Dzięki ogromnemu sercu ludzi dobrej woli żadne dziecko z festynu nie wyszło z pustymi rękami, oprócz  upominków otrzymało pamiątkowy medal. W szczególny sposób dziękujemy głównemu sponsorowi czyli firmie Lou Pre International z Grudziądza za ufundowanie nagród w formie perfum i chemii gospodarczej.

Koło PTTK nr 5 przy kopalni „ZIEMOWIT” w Lędzinach udostępniło akcesoria sportowe, co pozwoliło nam na przeprowadzenie tak atrakcyjnych konkurencji sportowych dzieci i dorosłych, za co również serdecznie dziękujemy. Nie sposób też zapomnieć o Panu Grzegorzu Mędrek, który czuwał nad sprzętem nagłaśniającym i muzyką, umilał chwile uczestnikom zabawy.

 „ Człowiek jest wielki nie przez to, co ma,
       nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.
                                                                                       Jan Paweł II

Do grona darczyńców, którym również dziękujemy, należą:
Pan Bogdan Wrzoskiewicz z Jaworzna
Pan Łukasz Wrzoskiewicz z Jaworzna,
Pani Barbara Mosór  z Piekarni „Skalanka” w Skale,
Firma TRI Poland z Wolbromia
Firma FTT z Wolbromia,
Firma  Handlowa „ Piwowarscy i Spółka”
Bar „VERDE” – Anna i Jerzy Kulka
Rada Nadzorcza Banku Spółdzielczego w Wolbromiu,
Zakłady Kablowe  „Bitner” w Trzyciążu,
Państwo Urszula i Andrzej Bałazy,
Państwo Marta i Sebastian Krężel,
Państwo Renata i Ryszard Wisła,
Państwo  Alina  i Kazimierz Rolka,
Państwo Wioletta i Robert Dorobisz,
Państwo Ewa  i Zdzisław Kuś
Państwo Katarzyna  i Waldemar Kuś,
Państwo Janina i Piotr Galaś,
Państwo  Leokadia  i Ignacy Marszałek,
Państwo Barbara i Kazimierz Banyś,
Państwo Paulina i Paweł Mąkol,
Pani Nina Serwatka,
Pan Adam Pałka,
Pani Danuta Bętkowska,
Firma FHU „ MARWOL”
Firma FHU „ADAMAR”
Zakład Wędliniarski z Gołaczew – Pan Jan Kiwior
Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Chełmie
oraz wszyscy, którzy pragnęli pozostać anonimowi…

… i na koniec rodzicom, nauczycielom i ludziom dobrej woli, którzy poświęcili czas, umiejętności, często również swoje samochody i sprzęt różnego rodzaju, za ich bezinteresowność dla uświetnienia festynu, również składamy serdeczne podziękowania.

Tegoroczny festyn z pewnością na długo pozostanie w pamięci, a ci których na nim zabrakło, mogą tylko żałować.

Powiązana galeria