Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Rozgrzewka z Funduszami Europejskimi. Przystanek: Olkusz!

Główna treść

Rozgrzewka z Funduszami Europejskimi. Przystanek: Olkusz!

Jeżeli interesuje Cię wsparcie ze środków unijnych, masz mnóstwo pytań i szukasz na nie odpowiedzi, a do tego mieszkasz w Olkuszu nic bardziej prostego! W najbliższy weekend zapraszamy do udziału w „Rozgrzewkach z Funduszami Europejskimi” i skorzystania z konsultacji ze specjalistami ds. Funduszy Europejskich.

Warto wiedzieć

Udział w naszych wiosennych „Rozgrzewkach z Funduszami Europejskimi” to niepowtarzalna okazja, aby poznać szczegóły nowego programu „Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027”. Dowiedzieć się: kto, kiedy i na co będzie mógł uzyskać dofinansowanie oraz gdzie szukać informacji na temat ogłaszanych konkursów i szkoleń prowadzonych w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich w Małopolsce.

Na wszystkich zainteresowanych czekać będą eksperci z dużą porcją praktycznej wiedzy na temat nowego programu. Ponadto biorąc udział w lekcjach europejskich możecie sprawdzić swoją wiedzę na temat wspólnoty i Funduszy Europejskich w Małopolsce.

Ale to nie wszystko

W Olkuszu zaprezentują się także beneficjenci europejskiego wsparcia. Będzie można porozmawiać z tymi, którzy z sukcesem zrealizowali unijne projekty i teraz dzielą się praktycznymi wskazówkami. Wziąć udział w naukowym show Małopolskiego Centrum Nauki COGITEON oraz wyczarować coś na drukarce 2D.

Zainteresowani szkoleniami i kursami organizowanymi w ramach projektu „Kierunek Kariera”
będą mogli na miejscu porozmawiać z przedstawicielem Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Nie zabraknie także tematów związanych z ochroną środowiska. Do dyspozycji uczestników Wydarzenia będą także ekodoradcy z informacjami na temat dofinansowania działań proekologicznych.


Aktywni dosłownie i w przenośni

Podczas Rozgrzewek zachęcamy do bliższego poznania możliwości, jakie dają nowe Fundusze, ale także do aktywności fizycznej. Każdy zainteresowany może wziąć udział w pokazach
i warsztatach z szermierki, łucznictwa, breakdance, spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej czy torach łuczniczych.

Funduszowy Olkusz

Olkusz – Srebrne Miasto warte zobaczenia o każdej porze roku. Tu też na każdym kroku widać działanie Funduszy Europejskich.

Podziemny Olkusz to najnowsza atrakcja miasta – na dwóch podziemnych trasach turystycznych na rynku – w podziemiach dawnego ratusza i w piwnicach starostwa – ukazana jest
w fantastyczny sposób historia miasta i górnictwa srebra, ołowiu i cynku.

Rewitalizowany z pomocą środków unijnych położony niedaleko Zamek Rabsztyn to cel wielu turystycznych wypraw, podobnie jak punkty widokowe na Pustyni Błędowskiej.

Rynek – serce Olkusza i główny plac miasta. W ostatnich latach przeszedł on gruntowną rewitalizację i teraz prezentuje się wspaniale. Przy okazji odkryto tu ślady dawnego, średniowiecznego Ratusza, z podziemiami. Dwie ściany ratusza zrekonstruowano. Przy nich znajduje się zejście do multimedialnej podziemnej trasy turystycznej. To jeden z dwóch elementów Podziemnego Olkusza.

To tylko przykłady projektów unijnych zrealizowanych w Olkuszu. Warto jeszcze wymienić:

  • modernizację obiektu szkolno-przedszkolnego wraz z rewitalizacją terenów zdegradowanych – Dolinka na Osiedlu Młodych w Olkuszu,
  • Srebrny Szlak Gwarków Olkuskich,
  • zakup nowych autobusów komunikacji międzygminnej
  • rewitalizację Starego Cmentarza i Parku Czarna Góra.

Zapraszamy!

Niedziela, 21.05.2023 r., godz. 11.00, Rynek w Olkuszu