Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Rozpoczęła się akcja „Znicz”

Główna treść

Rozpoczęła się akcja „Znicz”

W związku z przypadającym jutro Dniem Wszystkich Świętych przez cztery dni będzie trwała policyjna akcja „Znicz 2014”. Od dziś aż do poniedziałku 3 listopada na drogach w całym województwie możemy się spodziewać wzmożonych kontroli drogówki. Nad bezpieczeństwem uczestników zatłoczonych ulic będą czuwać funkcjonariusze służb.

Patrole staną na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy. Przez najbliższe dni funkcjonariusze będą jak zawsze sprawdzać czy kierowcy poruszają się z bezpieczną prędkością, skontrolują również stan techniczny pojazdów i zbadają trzeźwość kierujących.
Policjanci Ruchu Drogowego będą czuwać nad bezpieczeństwem tych, którzy by zapalić światełko na grobach swoich bliskich, wyruszą w podróż – często bardzo daleką. Wiele rodzin pokona setki kilometrów, by dotrzeć na czas na groby bliskich również na cmentarz w Wolbromiu i jak co roku spotkają się z utrudnieniem w postaci zajętych miejsc parkingowych. Funkcjonariusze służb pomogą kierowcom poruszać się w okolicach zatłoczonych cmentarzy, gdzie w tym szczególnym okresie ruch jest zazwyczaj przeorganizowany. W trakcie podróży warto zachować ostrożność, cierpliwość i zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość, jazda pod wpływem alkoholu czy niestosowanie się do znaków na drodze mogą być tragiczne w skutkach nie tylko dla sprawców wykroczeń, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

Apel Straży Miejskiej w WolbromiuW związku z Dniem Wszystkich Świętych i oczekiwanym wzmożonym ruchem wokół cmentarzy Straż Miejska apeluje do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierowcy proszeni są o rozsądne parkowanie samochodów, tak aby nie utrudniać ruchu innym. Szczególną uwagę warto zwrócić na czasowe oznakowanie miejsc parkingowych oraz zmianę w organizacji ruchu. Z racji małej liczby miejsc parkingowych w bezpośrednim sąsiedztwie cmentarza w Wolbromiu bardzo wskazane byłoby pozostawienie samochodów na placu targowym, nieopodal cmentarza.