Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Rusza remont ul. Łukasińskiego w Wolbromiu

Główna treść

Rusza remont ul. Łukasińskiego w Wolbromiu

Zimową aurę widać za oknami, i choć od połowy grudnia do połowy marca trwa tzw. przerwa zimowa, to dla firm budowlanych okres ten może, ale nie musi wiązać się z całkowitym zawieszeniem robót. Jeżeli tylko technologia na to pozwala, pewne prace z powodzeniem mogą być prowadzone. Tak właśnie jest między innymi na rozpoczętych pracach przy remoncie ulicy Łukasińskiego w Wolbromiu.

Warunki pogodowe, były w ostanich dniach na tyle sprzyjające, że wykonawca mógł rozpocząć pierwsze prace zaczynając od chodników i krawężników. Pierwsze metry są już widoczne. Całość zaplanowanej inwestycji obejmuje blisko 670 metrowy odcinek ulicy, łączący rondo na obwodnicy ze skrzyżowaniem z ul. 1 Maja. Na całej długości ważnej arterii, zostanie wyremontowana jezdnia, oraz obustronnie chodniki.

Zgodnie z umową, jaką Burmistrz Adam Zielnik zawarł w dniu 25 października z wyłonioną z przetargu firmą KRY-KOP Krystian Barczyk, okres realizacji zamówienia wynosi 850 dni od dnia podpisania umowy. Staraniem Burmistrza Adama Zielnika inwestycja o wartości ok. 1,3 mln złotych została wsparta w kwocie 750 tys. zł. z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dawniej Funduszu Dróg Samorządowych). Umowę na dotację Burmistrz podpisał z Wojewodą Małopolskim Łukaszem Kmitą w lipcu 2021 r.