Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Ruszyła 13 edycja Szlachetnej Paczki!

Główna treść

Ruszyła 13 edycja Szlachetnej Paczki!

W Polsce tysiące rodzin żyje w biedzie. Teraz każdy może zostać bohaterem i sprawić by ich święta były lepsze. Właśnie ruszyła 13 edycja Szlachetnej Paczki. Każdy może przygotować konkretną pomoc dla rodziny ze swojego środowiska lokalnego. Zachęcamy serdecznie do zaangażowania się na rzecz innych- często bardzo potrzebujących ludzi. Pod hasłem: „Nie ma Polski biednej i bogatej. Jest jedna Polska” – wyjdźmy z tłumu, by zmieniać otaczający nas świat.

Szlachetna Paczka to projekt, mający na celu niesienie mądrej pomocy rodzinom w potrzebie. Polega na łączeniu biednych z tymi, co mają pod dostatkiem – ludzi potrzebujących z gotowymi udzielić im wsparcia. Do tej pory Paczka pomogła milionom osób w całej Polsce, którzy często samotnie borykali się z problemem biedy.

Szlachetna Paczka  obejmie w tym roku pomocą ponad 14000 rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Dokładna liczba rodzin, którym pomoże Paczka nie jest jeszcze znana, bo w ponad 500 miejscach w Polsce wolontariusze wciąż spotykają się z potrzebującymi w ich domach, by zdiagnozować sytuację, poznać potrzeby i podjąć decyzję o włączeniu do projektu. Na tej podstawie tworzą opisy, które trafiają do internetowej bazy. Tam darczyńca może wybrać rodzinę ze swojej miejscowości i przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc lub dokonać wpłaty na organizację projektu.

W rejonie Wolbrom na Darczyńcę czeka jeszcze 9 rodzin! Wolbromski magazyn  Szlachetnej Paczki w tym roku będzie znajdował się w Domu Kultury w Wolbromiu i będzie otwarty w dniach 6-7 grudnia w godzinach od 9.00 do 17.00.

Jak dołączyć do Drużyny SZLACHETNEJ PACZKI?
Wybierz rodzinę w potrzebie i zrób paczkę – baza rodzin dostępna jest na www.szlachetnapaczka.pl

lub wpłać darowiznę korzystając z internetowego formularza na www.szlachetnapaczka.pl lub na konto PKO BP 22 1020 2892 0000 5802 0469 5146

albo wyślij SMS o treści PACZKA pod numer 75465

Zawsze przy tego typu akcjach charytatywnych warto przestać patrzeć przez okno swojego ciepłego domu – wyjść i zaangażować się. Dobro niesione innym ludziom daje dużo satysfakcji. Dajmy przykład innym dołączając do grona ludzi dobrej woli i razem zmieniajmy świat na lepsze! Jeżeli nie stać Cię na przygotowanie całej paczki – rozejrzyj się wkoło – z pewnością znajdziesz grono osób, które są w podobnej sytuacji – zbierzcie się i działajcie wspólnie. Może będzie to społeczność całej szkołay, albo pracownicy zakładu pracy? Pomaganie innym to naprawdę duża frajda, nie tylko dla obdarowanych!