Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Rzym zdobyty! Dziś sztafeta biegnąca z Bagdadu przez Wolbrom do Rzymu w ramach projektu „Przegoń raka dla dzieciaka” dotarła do celu

Główna treść

Rzym zdobyty! Dziś sztafeta biegnąca z Bagdadu przez Wolbrom do Rzymu w ramach projektu „Przegoń raka dla dzieciaka” dotarła do celu

Uczestnicy-biegacze charytatywnej akcji po dotarciu do celu ok. godz. 18.00 podsumowali swój wyczyn: biegnąc w 1 kraju w ciągu 7 dni, pokonali 900 km, zatrzymując się w 8 miastach leżących w 5 województwach, doznali niezliczonej ilości wspomnień. Z tym niezwykłym zmaganiem zmierzyło się 7 biegaczy z całej Polski. Trasa przebiegała z miejscowości Bagdad do Rzymu przez: Skulsk, Zduńską Wolę, Włoszczowę, Wolbrom, Kluczbork i Gizałki.

Uczestnicy sztafety z pewnością mile mogą wspominać pobyt na terenie Miasta i Gminy Wolbrom. Na mecie 4 etapu w Wolbromiu w dn. 27 lipca mogli liczyć na wsparcie ze strony dopingujących ich biegaczy z Klubu Sportowego Wolbrom Team a także eskortę zastępu Ochotniczej Straży Pożarnej w Wolbromiu, która w mimo nawału obowiązków, znalazła tego dnia czas na zabezpieczenie sztafety przebiegającej przez nasze miasto i gminę. Po przybyciu biegaczy do miejsca noclegu Hotel*** Karczma „Klimtówka” obie organizacje otrzymały od organizatorów podziękowania.

„Fundacja ISKIERKA i Ekipa Przegoń Raka dla Dzieciaka składają serdeczne podziękowania za włączenie się w projekt ”Przegoń Raka dla Dzieciaka”. Przekraczamy granice! Bagdad-Rzym”, którego celem była zbiórka środków na przeprowadzenie akcji profilaktycznej z zakresu przesiewowych badań USG jamy brzusznej u dzieci, pod kątem wczesnego wykrywania zmian nowotworowych i innych nieprawidłowości. Dziękujemy za otwartość, zaangażowanie, podarowany czas i przestrzeń, gdzie mogą się dziać dobre rzeczy”- czytamy w podziękowaniu.

Choć uczestnicy sztafety dotarli dziś ok. godz 18.00 do Rzymu, chartytatywna akcja „Przegoń raka dla dzieciaka” nada trwa!

Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej Gminy do wsparcia finansowego tego szlachetnego przedsięwzięcia, jakim jest pomoc dzieciom chorym na nowotwór.

Pomagać możemy dalej! Wejdź koniecznie na www.przegonraka.com i zapoznaj się z tematem.
Tam możesz dokonać wpłaty… już niewiele brakuje do 100 tys. złotych.

„Przegoń raka dla dzieciaka” to projekt, którego realizacja ma na celu zebranie 100 tys. zł. Pieniądze mają zostać przeznaczone na przesiewowe badania USG w obrębie jamy brzusznej oraz pachwin pod kątem wczesnego wykrywania zmian nowotworowych i innych nieprawidłowości u dzieci. Akcja realizowana jest przez fundację „Iskierka”.

fot. Facebook oraz Agnieszka Osuch