Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Sala gimnastyczna przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łobzowie

Główna treść

Sala gimnastyczna przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łobzowie

W 2022 roku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łobzowie została oddana do użytku nowo wybudowana sala gimnastyczna. Zajęcia gimnastyczne prowadzone były do tej pory w maleńkiej salce w budynku szkoły. Zakres rozpoczętych w marcu 2021 roku robót objął budowę sali gimnastycznej i łącznika z budynkiem szkoły wraz z instalacjami: wodociągową, kanalizacyjną, gazową, wentylacji mechanicznej i klimatyzacyjnej, elektryczną oraz modernizacją istniejącej infrastruktury technicznej (przyłącza kanalizacyjnego, wodociągowego). Ponadto, wybudowano nowe ciągi piesze i przebudowano istniejące drogi wewnętrzne wraz z rozbudową miejsc parkingowych.

W nowym obiekcie, dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnością, obok pełnowymiarowej sali do gier zespołowych, powstał pokój dla nauczycieli w-f, pokój higieniczny, sanitariaty, szatnie, magazynki oraz węzeł cieplny.

– Jest to obiekt sportowy na miarę XXI wieku! Pozwoli zaspokoić potrzeby nie tylko uczniów i nauczycieli, ale także lokalnej społeczności. Nowa sala przede wszystkim poprawi komfort lekcji w-f. Uczniowie zyskają dostęp do nowoczesnych rozwiązań, co na pewno pozytywnie wpłynie na ich rozwój fizyczny i mam nadzieję sprawi, że aktywność sportowa stanie się dla nich wielką przyjemnością. Będzie to również doskonałe miejsce rozgrywek zawodów międzyszkolnych, gminnych czy powiatowych – mówił podczas inauguracji roku szkolnego burmistrz Adam Zielnik.

Sala przy Z-SP w Łobzowie kosztowała 3 310 000 złotych. Na jej budowę Gmina Wolbrom otrzymała z Ministerstwa Sportu i Turystyki dotację w wysokości ponad 1 032 210 złotych, ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w ramach programu „Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2019”.