Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Sala przy remizie OSP w Załężu uroczyście otwarta

Główna treść

Sala przy remizie OSP w Załężu uroczyście otwarta

Praktycznie przez cały maj odbywają się imprezy związane z celebrowaniem święta strażaków. Do obchodów, rozpoczętych Eucharystią w intencji Strażaków i ich rodzin, połączonych z uroczystym otwarciem nowej sali przy remizie OSP przyłączyli się w niedzielę 11 maja ochotnicy z Załęża.

Załężanie czekali na ten moment od bardzo dawna – budowa remizy OSP rozpoczęta wiele lat temu i kontynuowana z mozołem przez jednostkę, wspieraną przez kolejne władze samorządowe doprowadzona została wreszcie do etapu, kiedy obiekt będzie mógł na siebie zarabiać. Otwarta wczoraj w obecności gospodarzy: druhów strażaków, sołtyski Załęża Jolanty Nocoń, pań z lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich, a także władz gminy z burmistrzem Janem Łaksą na czele oraz zaproszonych gości, m. in. posłanki Lidii Gądek, proboszcza parafii w Bydlinie ks. Krzysztofa Słomiana, mł. bryg. inż. Jana Sarwy z wolbromskiej JRG PSP oraz byłego wiceburmistrza, mieszkańca Załęża Ryszarda Pacieja będzie mogła służyć do organizacji imprez, np. wesel.

Zakończenie budowy sali wraz z aneksem kuchennym było możliwe m. in. dzięki dofinansowaniu z funduszy wojewódzkiego programu Małopolskie Remizy 2013. W okolicznościowym przemówieniu prezes Stanisław Mędrek dziękował za zaangażowanie i pomoc burmistrzowi Janowi Łaksie oraz wszystkim pracownikom magistratu, mającym pieczę nad sprawami OSP. Do symbolicznego przecięcia wstęgi burmistrz Jan Łaksa zaprosił kilka osób, które w ten sposób wyróżnił za wkład pracy na rzecz inwestycji: swoich współpracowników, działaczy OSP, a także gości.
Spotkanie stało się także okazją do wręczenia srebrnego medalu „Za zasługi dla pożarnictwa” druhowi Jackowi Straszakowi. 

Poniżej fotorelacja z uroczystości otwarcia.

Ewa Barczyk