Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: ŚDS nagrodzony

Główna treść

ŚDS nagrodzony

Już po raz czwarty Środowiskowy Dom Samopomocy w Wolbromiu brał udział w konkursie Lokalnej Grupy Działania „Nad Białą Przemszą” na produkt lokalny. Wyniki zostały ogłoszone podczas dorocznego „Święta Ziemniaka” w Trzyciążu – wynik: dwa nowe certyfikaty i Kryształowa Jaszczurka!

W tym roku do kategorii rękodzieło wolbromski ŚDS zgłosili do konkursu dwa rękodzieła:  „Hotel dla owadów” i „Bukiet z kasztanów”. Podczas odbywanego co roku w Trzyciążu „Święta Ziemniaka” zostały ogłoszone wyniki: obydwa produkty otrzymały certyfikaty na produkty lokalne, a ponadto kasztanowy bukiet otrzymał I miejsce i Kryształową Jaszczurkę!

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Nad Białą Przemszą” już po raz czwarty przeprowadziła konkurs na Produkt Lokalny „Nad Białą Przemszą”. Wcześniejsze edycje konkursu cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, a certyfikat Produktu Lokalnego „Nad Białą Przemszą” otrzymało już ponad 120 produktów, z czego 12 zostało wyróżnionych Jurajską Kryształową Jaszczurką.

Celem konkursu jest zidentyfikowanie i promocja zasobów obszaru działalności LGD „Nad Białą Przemszą”, zaś nadanie znaku Produktu Lokalnego „Nad Białą Przemszą” w drodze konkursu ma na celu podniesienie rangę produktów i usług, a także potwierdza ich jakość i znaczenie. Znak Promocyjny „Nad Białą Przemszą” ma wymiar lokalny i, w założeniu organizatorów konkursu, jest pierwszym krokiem ku budowaniu marki miejsca, która ma bardzo duży wpływ na decyzje konsumpcyjne, inwestycyjne i biznesowe, co ma coraz większe znaczenie w dobie globalizmu.


Ewa Barczyk