Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Sekcja Teatralna działająca przy Domu Kultury w Wolbromiu na Finale Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek” w Nowym Sączu.

Główna treść

Sekcja Teatralna działająca przy Domu Kultury w Wolbromiu na Finale Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek” w Nowym Sączu.

Nowosądecki BAJDUREK jest jedną z najstarszych i najbardziej znaczących imprez teatralnych w Małopolsce. Festiwal odbywa się w dwóch etapach: eliminacji powiatowych, w których uczestniczy ponad 200 zespołów oraz spotkania finałowego w Nowym Sączu dla ok. 25 najlepszych grup teatralnych. Różnorodność formuł i konwencji teatralnych, bogaty repertuar i bardzo dobra praca z dziećmi – to cechy finałowych przedstawień. Tym bardziej miło nam oznajmić, iż Sekcja Teatralna działająca przy Domu Kultury w Wolbromiu, prowadzona przez panią Agnieszkę Maj-Koryczan zdobyła Grand Prix powiatowych eliminacji tego festiwalu i otrzymała zaproszenie na 32 Finał Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek”, który odbył się w dniach od 12 do 14 czerwca 2017 w Nowym Sączu.  Nasza grupa zaprezentowała spektakl pt. „W poszukiwaniu magicznego orzecha Krakadu”, który spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem i żywiołowym przyjęciem  najmłodszej publiczności. W trakcie przerw pomiędzy przedstawieniami wszyscy uczestnicy festiwalu zgromadzeni na widowni uczestniczyli we wspólnej zabawie w teatr, inicjowanej przez zawodowych aktorów. Natomiast instruktorzy mogli wysłuchać od komisji oceniającej, składającej się z zawodowych aktorów, reżyserów i scenarzystów  opinie na temat swoich spektakli. „Kawał dobrego teatru…” – oto słowa, które najlepiej oddają wszystko to, co usłyszała Pani Agnieszka na temat przedstawienia odegranego przez naszą sekcję.  Sądzimy, iż statuetka, dyplomy, drobne nagrody rzeczowe dla wszystkich aktorów oraz nagroda pieniężna dla grupy, to tylko wspaniałe akcenty tego Festiwalu, jednakże z pewnością największą nagrodą dla naszych artystów była możliwość występu podczas tak prestiżowego Finału, jak ten organizowany przez Małopolskie Centrum Kultury w Nowym Sączu. Sekcję Teatralną tworzą:Alicja Kundzierwicz, Natalia Trzaska, Aleksandra Broczkowaka, Maja Barczyk, Julia Cios, Amelia Kyć, Magdalena Szczęśniak, Julia Duch, Sara Sierpińska, Natalia Bąchor, Tatiana Żaba, Oliwia Czarnecka.Gościnnie wystąpili z nami również: Rozalia Opiłka, Gabriela Glanowska, Hanna Kyć i Marcin Gajewski.

Bardzo serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne spektakle.