Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Skarby Małopolski. Konkurs plastyczno-edukacyjny

Główna treść

Skarby Małopolski. Konkurs plastyczno-edukacyjny

Gimnazjaliści, licealiści i nauczyciele, animatorzy kultury czy pracownicy domów kultury – zostali zaproszeni przez Małopolski Instytut Kultury do udziału w XI Konkursie Plastyczno-edukacyjnym „Skarby Małopolski”. Tematem tegorocznej edycji jest I wojna światowa – „Wielka wojna, codzienne życie”.

Konkurs, który odbywa się w ramach XVI Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego, obejmuje dwie kategorie. Nauczyciele/animatorzy kultury są zaproszeni do przeprowadzenia projektu edukacyjnego, który w kontekście bliskiego dziedzictwa kulturowego realizuje elementy podstawy programowej, rozwija kompetencje, jest interdyscyplinarny. Uczniowie natomiast mają zaprezentować prace plastyczne interpretujące dziedzictwo i nawiązujące do tematu „Wielka wojna, codzienne życie”.

Celem konkursu dla nauczycieli jest nawiązanie osobistych relacji z dziedzictwem lokalnym, zainspirowanie uczniów do stworzenia prac plastycznych, zwrócenie uwagi na dziedzictwo bliskie, propagowanie edukacji interdyscyplinarnej i opartej na doświadczeniu, wsparcie poszukiwań tożsamościowych uczniów i nauczycieli. Konkurs dla młodzieży ma za zadanie nawiązanie osobistych relacji z dziedzictwem i wyrażenie doświadczeń w formie plastycznej – stworzenie własnych wypowiedzi plastycznych interpretujących dziedzictwo.
Kartę zgłoszeniową należy przesłać do 20 listopada 2013 (drogą elektroniczną na adres: dziganska@mik.krakow.pl lub tradycyjną pocztą).

Więcej szczegółów – regulamin i zasady konkursu:
http://mik.krakow.pl/2013/10/22/wielka-wojna-codzienne-zycie-xi-konkurs-plastyczno-edukacyjny-skarby-malopolski/