Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Sobota z piłką nożną

Główna treść

Sobota z piłką nożną

W najbliższą sobotę, 12 kwietnia stadion sportowy przy Leśnej 2 będzie tętnił życiem. Rano – o godz. 10.30 rozpocznie się Turniej Piłkarski Żaczków WOLBROM CUP, a po południu o godz. 17 – mecz wolbromian z AP Przebój z drużyną z Kolbarku.

Drużyna seniorów Akademii Piłkarskiej Przebój Wolbrom rozegrała pierwszy sparing przed zbliżającymi się rozgrywkami B klasy. Wolbromski zespół prowadzony przez trenera Tomasza Kulawika zwyciężył z Unią Jaroszowiec 5:1. Zawodnicy AP przez większość spotkania kontrolowali grę. Do przerwy prowadzili 1:0 po bramce strzelonej przez Macieja Michalaka. Podopieczni Tomasza Kulawika po przerwie popisali się skutecznością zdobywając cztery bramki.  Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem 5:1 dla Akademii, co jest dobrym prognostykiem przed zbliżającym się meczem z Kolbarkiem, który odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 17:00.

Przypominamy, iż w rundzie wiosennej sezonu 2013/2014 drużyna seniorów będzie występowała w olkuskiej „B” jako kontynuator sportowy stowarzyszenia KS Przebój Wolbrom. Mecze z rywalami B klasy będą traktowane jako mecze sparingowe. Inaczej sytuacja przedstawia się w kwestii drużyn młodzieżowych. Młodzicy, Trampkarze oraz Juniorzy przejęli punkty wywalczone w rundzie jesiennej przez KS Przebój Wolbrom i będą kontynuować rozgrywki w swoich ligach.

Zapraszamy Państwa na stadion przy ul. Leśnej 2 na mecze drużyn seniorów oraz grup młodzieżowych. Pierwszy mecz ligowy już w najbliższą sobotę o godz. 17:00 pomiędzy AP Przebój Wolbrom, a Błyskawicą Kolbark!
Przy okazji serdecznie zapraszamy również na  ciekawe wydarzenie sportowe dla młodszych piłkarzy: Turniej Piłkarski Żaczków WOLBROM CUP, który odbędzie się w Wolbromiu w sobotę 12 kwietnia. Impreza organizowana jest w ramach realizacji  projektu „Aktywni w drodze do pracy” przy wsparciu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Urzędu Miasta i Gminy w Wolbromiu oraz Akademii Piłkarskiej „Przebój” Wolbrom. Zapraszamy kibiców na stadion sportowy przy ul. Leśnej od godz. 10.30

W turnieju wezmą udział:
1. Cracovia Kraków
2. AP Mam Talent Krzeszowice
3. AP Przemsza Klucze
4. AP Przebój Wolbrom

Gościem honorowym imprezy będzie asystent trenera reprezentacji Polski Bogdan Zając.

Turniej organizowany jest przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!