Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Śpiewające przedszkolaki – korespondencja z PP1

Główna treść

Śpiewające przedszkolaki – korespondencja z PP1

6-latki z Przedszkola im. Misia Uszatka w Wolbromiu wzięły udział w VIII Powiatowym Festiwalu Kultury Dziecięcej dla przedszkolaków „O pluszowego Misia”, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Bukownie w dniach 7 – 9 kwietnia br. W ramach festiwalu przeprowadzono konkursy: plastyczny, recytatorski i piosenki, w których wzięło udział przeszło 400 dzieci z 21 przedszkoli powiatu olkuskiego. W konkursie piosenki wystąpiło aż 90 dzieci z 18 placówek, w tym 42 w kategorii sześciolatków.

Celem festiwalu było rozwijanie zamiłowania do plastyki, śpiewu i literatury, integracja środowisk oświatowo – wychowawczych z powiatu olkuskiego, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz odkrywanie i rozwijanie indywidualnych uzdolnień artystycznych dzieci. Hasłem przewodnim VIII edycji Festiwalu był temat: „Ziemia wyspa zielona” dlatego dziewczynki z grupy „Zajączków” naszego przedszkola zaprezentowały piosenki o tematyce ekologicznej:

Karolinka Górnicka  – „Moja planeta” – zajmując I miejsce w kategorii sześciolatków;

Hania Kyć – „Ziemia wyspa zielona” – zajmując II miejsce w kategorii sześciolatków.

Uroczyste wręczenie nagród oraz występ finalistów nastąpił 11 kwietnia br. w sali widowiskowej MOK w Bukownie. Gratulujemy i życzymy dziewczynkom dalszych sukcesów!