Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Sportowa niedziela z judo – Międzynarodowy Turniej Judo Dzieci w Wolbromiu

Główna treść

Sportowa niedziela z judo – Międzynarodowy Turniej Judo Dzieci w Wolbromiu

W niedzielę 29 maja, z udziałem 184 zawodników z 17 klubów z Polski oraz Czech i Słowacji odbył się Międzynarodowy Wolbromski Turniej Judo Dzieci, którego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy JUDO Wolbrom. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik oraz Starosta Powiatu Olkuskiego Bogumił Sobczyk.

Przybyły na turniej Burmistrz Adam Zielnik serdecznie podziękował za zaproszenie na zawody, po czym dokonał oficjalnego otwarcia turnieju, życząc zawodnikom osiągnięcia jak najlepszych wyników w sportowej rywalizacji. Po zakończeniu zmagań, Adam Zielnik wziął udział w dekoracji najlepszych zawodników wręczając im upominki ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Wolbrom.

Miło nam poinformować, że w klasyfikacji drużynowej zawodnicy UKS Judo Wolbrom ulegli jedynie reprezentacji MOSiR Bochnia! Na trzecim stopniu podium uplasowali się zawodnicy z TS Wisła Kraków. Kolejne miejsca zajęły kluby: KS Budowlani Sosnowiec, UKS King Wieliczka, JC. Ostrava, GujaKan Jaworzno, Aneta Judo Team z Krakowa, UKS Maximus z Krakowa, CM MKSJ Kraków, UKS Grot Kraków, Krokodyl Judo Kielce, Zakopiański Klub Judo Yamabushi, Judo Český Tešin, MDK Kraków i UKS Centrum Kocmyrzów.

Wyniki zawodników UKS Judo Wolbrom:

Złote medale wywalczyli: Oliwier Maciąg, Andrzej Sierpiński, Jakub Banyś, Dawid Nowak, Franciszek Nabagło, Krzysztof Sałek, Alicja Biedroń, Borys Musikowski, Sara Sierpińska, Mia Costello.

Srebrne medale: Milena Knap, Marianna Paulewicz, Antonina Szumny, Wojciech Dudek, Jakub Biedroń.

Srebrne medale: Nikola Sojka, Aleksandra Rdest, Karol Strzałka, Misiek Aleksandra, Szymon Szumny.

Na wysokim 4 miejscu uplasowali się: Adam Durłak i Zuzanna Kwinta, a na 5 miejscu: Natalia Misiek. Udział w zawodach wzięli ponadto: Oskar Zgadzaj i Michalina Nowak.

Z myślą o nadchodzącym Dniu Dziecka organizatorzy turnieju przygotowali szereg atrakcji i dobrej zabawy. Tuż przed zawodami młodzi sportowcy obejrzeli występ artystyczny – Julii Balik i Agaty Domagała – gimnastyczek z Arko Studio, prezentujących powietrzne akrobacje na szarfach. Później, w przerwach między walkami, na rozległym terenie przy hali, na dzieci czekał poczęstunek, dmuchane zjeżdżalnie, ślizgawki, oraz gry i zabawy z nagrodami. Przedniej zabawy przy sprzyjającej pogodzie było co niemiara.